içinde

Mark Cuban SEC’in Kripto Düzenlemesine Yaklaşımını Eleştirdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yakın tarihli bir tweet’te milyarder Mark Cuban, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) kripto düzenlemesine yaklaşımını eleştirdi.

Milyarder Cuban, kripto şirketlerinin SEC ile nasıl irtibat kurması gerektiğinin net olmadığını tez ediyor. Ayrıyeten Cuban, SEC’i “bright line regulations” olarak tanıttığı regülasyonları yayınlamasına davet etti.

SEC’in Yaklaşımı Mark Cuban’ın Amacı Oldu

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban‘ın yorumu, yakın vakitte SEC Lideri Gary Gensler tarafından kaleme alınan bir makaleye cevap olarak geldi. SEC’in “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı, SEC’in blok zinciri şirketi Ripple‘a dava açmasının akabinde ateş altında kaldı.

Gensler, teknolojinin yeniliğine karşın menkul değer maddelerinin kripto para varlıklarına uygulanması gerektiğini söylüyor. Otomotiv endüstrindeki ilerlemelere karşın temel güvenlik özelliklerini kullanmaya devam eden kripto para üniteleri ve otomobiller ortasında bir karşılaştırma yaptı.

Gensler‘e nazaran kripto para üniteleri, farklı teknoloji kullandıkları için farklı muamele görmemeliler. Ayrıyeten Gensler kripto sanayisindeki son çalkantılı olaylar, kripto şirketlerinin mevcut menkul değer maddelerine uyması gerektiğini düşünüyor. SEC işvereni, menkul değerler sunan kripto para ödünç verme platformlarının ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun kapsamına girdiğini de yazısında vurguladı. Gensler, kripto kredi şirketlerini ahenk çerçevesinde tutmak için “gelip konuşmaya” çağırdı. Gensler, kripto para ünitelerinin çoğunluğunun kayıt dışı menkul değerler olduğunu tekraren belirtti. Lakin son vakitlerde Bitcoin’in bir emtia olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

AMM Protokolü SudoRare, 519 ETH ile Ortadan Kayboldu Webilginç Kripto Para Haber

DeFi Kingdoms, Harmony’den Ayrılıyor Webilginç Kripto Para Haber