içinde

Mark Cuban, Voyager Eserleri Hakkında Dava Edildi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Mark Cuban, Voyager’ın kripto eserleri ve servilerini deneyimini kullanarak yanlış tanıtması ve kullanıcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edildi.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto alanında faal olan milyoner Mark Cuban, kripto aracı şirketi Voyager hakkında yaptığı tanıtımlar nedeniyle dava edilmiş durumda. Hukuk firması The Moskowitz, Güney Florida’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinde Cuban’a Voyager eserleri tanıttığı için dava açtı. The Moskowitz, davanın heyet tarafından dinlenmesini de talep etti.

Mark Cuban Voyager’ı Yanlış Tanıttı İddiası!

Voyager hakkında yatırımcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edilen iş insanı Mark Cuban, kripto konusunda en etkin isimlerden biri. Kriptoya olan ilgisi nedeniyle yatırımcıları yanlış yönlendiren Cuban, davaya nazaran öbür eserlere nazaran daha ucuz olması ve komite fiyatlarının olmaması hakkında tanıtımlar yaptı. Davada Cuban, Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich ile birlikte, kripto para yatırımı konusunda deneyimi olmayan kullanıcıların hayat birikimlerini Voyager’a teşvik etmek için kullanması da davadaki güçlü tezler ortasında.

Davadan bu bahis hakkındaki bir alıntı şöyle:

Cuban ve Ehrlich, milyonlarca Amerikalıyı tasarruf ettikleri paraları Voyager Platformuna yatırım yapması için teşvik etti. Voyager Platformu’na ve kayıt dışı bir menkul değer olan Voyager Kazanma Programı Hesaplarını (‘EPA’lar’) satın almaya kandırmak ismine tecrübelerini kullanarak büyük uğraş harcadılar.

Davada ayrıyeten Cuban’ın Voyager eserleri üzerinde bir hype yaratmaya devam etmesi ve ferdi yatırımcıların paralarını buraya yatırmaya teşvik ettiğini söyleniyor. Cuban’ın, Voyager hakkında “kriptoya girebileceğiniz en risksiz yöntem” olarak söylemesi de kayıtlara geçti.

Voyager, daha sonra iflas edecek olan Three Arrows Capital’e en çok borç veren platformlardan biriydi. Kripto kredi firması 1 Temmuz’da alım satım faaliyetlerini ve para çekme süreçlerini durdurdu. Akabinde 5 Temmuz’da iflas müracaatında bulundu. Şu anda ise 3,5 milyondan fazla Amerikalının platformda 5 milyon dolarlık birikimi dondurulmuş halde duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Coinbase: Nomad Hackinde 88 Milyonu Taklitçiler Çaldı Webilginç Kripto Para Haber

Polygon’daki DApp Sayısı Yüzde 400 Arttı Webilginç Kripto Para Haber