içinde

Mastercard’dan Büyük Müjde: Kripto Paralar Desteklenecek! Bu Altcoin’ler Listede

Ödeme devi Mastercard, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yılın sonlarında ağında kripto para ünitelerini desteklemeye başlayacağını söyledi. Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği şimdi belirli değil. Ancak ödeme devi, birtakım altcoin tiplerini destekleyeceğini açıkça belirtti.

Mastercard, bu yıl ağında makul kripto para ünitelerini destekleyecek!

Bir blog gönderisinde  ödeme devi Mastercard, bu yıl işletmelere kripto paralar ile ödeme alma sistemi entegre etmeyi plânladığını vurguluyor. Mastercard’ın blog gönderisindeki şu sözler dikkat çekiyor:

Kripto para üniteleri hakkındaki görüşleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki bu dijital varlıklar, ödemeler dünyasının daha kıymetli bir modülü haline geliyor.  Şu anda kripto paralar ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyoru. Bu yıl Mastercard’ın makul kripto para ünitelerini direkt ağımızda desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.

Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği belirli değil! Lakin bu altcoin tipleri olacak

Mastercard’ın hangi kripto para ünitelerini destekleyeceği şimdi aşikâr değil. Kart devi mevzuya yönelik blog gönderisindeki şu tabirlere yer verdi

Tüketici müdafaalarına ve uyumluluğuna odaklanan kripto para üniteleri unsurlarımıza dayanarak hangi varlıkları destekleyeceğimiz konusunda çok dikkatli olacağız.

Ancak Mastercard stablecoin’lerin seçilen kripto paralar ortasında olacağını belirtti. Mastercard hususa yönelik blog gönderisinde şu sözlere yer verdi:

Tamamen açık olmak gerekirse, günümüzün kripto para ünitelerinin tümü ağımızda desteklenmeyecek. Stablecoin’ler yakın geçmişe nazaran daha düzenlenmiş ve muteber olsa da dolanımdaki yüzlerce dijital varlığın birçoğunun hala uyumluluk tedbirlerini sıkılaştırması gerekiyor. Bu yüzden onlar ihtiyaçlarımızı karşılamayacak. Tüketicilerin ve bir bütün olarak ekosistemin, güvenilirlik ve güvenlik sunan kripto paralar etrafında toplanmaya başlamasını bekliyoruz. Ağımıza getirmeyi umduğumuz birebir sabit paralar. Kripto para üniteleriyle ilgili ideolojimiz kolay: Seçimle ilgili. Mastercard, kripto para ünitelerini kullanmaya başlamanızı tavsiye etmek için burada değil. Lakin müşterilerin, tüketicilerin ve işletmelerin dijital bedeli taşımasını sağlamak için buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Ethereum Fiyatı Rotasını Çizdi: İşte ETH’nin Hedeflediği Düzeyler

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin Nisan ve Haziran’da Bu Düzeylerde Olacak!