içinde

Meltem Demirors Uyardı: Artık Portföylerinde Bitcoin Olmaması Bir Risk!

CoinShares baş strateji sorumlusu (CSO) Meltem Demirors, kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin (BTC) olmamasının artık riskli bir durum olduğu konusunda ihtarda bulunuyor.

CoinShares CSO’su: Kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin olmaması artık risk!

CoinShares CSO’su Meltem Demirors Bitcoin (BTC)’e yatırım yapmanın ehemmiyetinden bahsediyor ve şunları söylüyor:

Janet Yellen’in yorumlarının epey incelikli olduğunu düşünüyorum, Bitcoin sanayisini aslında düzenleyen üç harfli ajanslardan oluşan bir alfabe çorbası var. Bence Bitcoin‘in sistemsiz olduğuna dair bir yanlış kanı var ve bu muhakkak yanlış. Organizasyonumuzda ahenk için çok vakit harcıyoruz. Lakin bakın gerçekleşecek olan şey, 2020’de yatırımcılar için Bitcoin’e yatırım yapmak bir riskti. 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak bir risktir. Ve bu yalnızca yatırımcılar değil, şirketler…. MicroStrategy, Bitcoin’e yaptığı yatırımların gerisinde yükseliyor. Yatırımları sayesinde hazine rezervlerini ikiye katladı. Sadece binden fazla kurumsal şirketin katıldığı bir aktifliğe mesken sahipliği yaptılar ve ayrıyeten artık ulus devletlerimizin, Bitcoin’in gelecekte potansiyel olarak hangi rolü oynayabileceğine önemli olarak araştırmaya başladığını düşünüyorum.

Meltem Demirors: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin boğa koşusuna öncülük ediyor!

Meltem Demirors, bu sefer kurumsal yatırımcıların Bitcoin boğa koşusuna öncülük ettiğini, ferdi yatırımcıların ise daha küçük kripto paralara odaklandığını vurguluyor. Meltem Demirors bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin’e olan ilginin birden fazla kurumlardan geliyor. Müşterilerimiz için 4 milyar dolarlık varlıkları işlettiğimiz ve yönettiğimiz yapılandırılmış eser tarafındaki ticaret tarafındaki trendlere baktığımızda, girişlerin birçok halka açık borsada süreç gören eserler yahut fonlar aracılığıyla yatırım yapan kurumlardan geliyor. Bireysel iştirak var, lakin 2017’de gördüklerimize yakın değil. Ferdî iştiraki gördüğümüz yer, Dogecoin (DOGE) üzere şeylerde… Benim görüşüme nazaran, Bitcoin’i hakikaten yönlendiren şey, duyarlılıktaki temel değişimdir. Ray Dalio bundan bahsediyor, BlackRock ona yatırım yapıyor, Guggenheim yatırım yapıyor. Tüm büyük ayırıcılar artık içeri giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

RBC Analistine Nazaran Bitcoin İçin Tesla’dan Sonra Sıra Bu Şirkette

Teknik Kâhin: İzleyin! Bitcoin Fiyatı Bugün Bu Düzeyleri Görebilir