içinde

Memleketler arası Fotoğraf Ajansı Magnum, NFT Koleksiyonu Çıkardı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

New York, Paris, Londra ve Tokyo’da ofisleri bulunan uluslararası popüler fotoğraf ajansı Magnum, NFT koleksiyonu piyasaya sürdü.

Magnum, 28 Haziran’da ajansın 75 yıllık tarihini kapsayan bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Fotoğraf dünyası, şimdi 75 yıl önce Magnum’un kuruluşundan bu yana büyük ölçüde değişti. Magnum fotoğrafçıları yetmiş yılı aşkın bir süredir değişim yaşadılar, modern ortamlara uyum sağladılar ve modern ortamlarda kendilerini geliştirdiler. Son dönemin en popüler yeniliklerinden birisi de NFT’ler oldu. Ajans, şimdi de fotoğraflarıyla bu dünyaya adım attı.

Koleksiyon 3 Setten Oluşuyor

Magnum, bu yıl 75. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak ve fotoğrafçılığın geleceğini kucaklamak için, büyüyen arşivinden üç set şeklinde 75 görüntüden oluşan ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Koleksiyonerler, Web3 topluluğu ve genel halk ilk kez Magnum arşivinden ve 20. ve 21. yüzyılın en beğenilen birkaç fotoğrafçısından 1/1 olarak basılan fotoğraflara sahip olabilecek.

İlk seçkinin küratörlüğünü, fotoğrafçıları Web3 ekosisteminde güçlendirme misyonu olan sanatçılar, koleksiyonerler, küratörler ve inşaatçılar topluluğu olan Obscura.io’nun fotoğrafçısı ve kurucu ortağı Alejandro Cartagena üstlendi. Magnum 75 küratörlüğü, Obscura ve Magnum arasında, özel NFT fotoğrafları üretmek için sekiz fotoğrafçının görevlendirildiği mevcut bir ortaklıktan geliyor. İlk seçim, 28 Haziran’da NFT pazar yeri Foundation aracılığıyla sunuldu. Bu set Patrick Zachmann, Stuart Franklin, Olivia Arthur ve Alec Soth gibi 75 yıllık arşivden hem klasik hem de çağdaş görüntüler içeriyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Fotoğrafçı ve Magnum’un Başkanı Olivia Arthur şunları söyledi:

“NFT’lerin dünyası yeni, heyecan verici ve 75 yıldır devam eden bir organizasyon için bazı yönlerden göz korkutucu. Fotoğraf alanındaki her gelişmede olduğu gibi, blok zinciri teknolojisi için beklentilerin neler olduğunu ve işi paylaşma şeklimize nasıl entegre edilebileceğini öğrenmeye, denemeye ve anlamaya hevesliyiz. Bu araçların fotoğraf endüstrisi için daha geniş anlamda son derece önemli hale geleceğine inanıyorum ve Magnum’un NFT’ dünyasına atılan bu ilk resmi adımın parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Daniel Cheung, Ethereum’un (ETH) Daha Fazla Düşebileceğini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

Three Arrows Capital’ın Tasfiyesine Karar Verildi Webilginç Kripto Para Haber