içinde

Mercado Libre, Mercado Coin’i Piyasaya Sürdü Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Latin Amerika’da faaliyet gösteren e-ticaret devi Mercado Libre, kendi kripto para ünitesini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde kripto para bölümünde yer almak için çalışmalarını başlatan şirket, Brezilya’daki muvaffakiyetini Latin Amerika’ya taşıyacağını açıklamıştı. Mercado, faaliyet alanını genişletirken, şirket içi çalışmalarını da kendi kripto para ünitesiyle daha da kuvvetlendiriyor.

Mercado Libre, Mercado Coin’i Birinci Evvel Brezilya Pazarında Kullanacak

Arjantin merkezli e-ticaret şirketi Mercado Libre, basın toplantısında yeni bir sadakat programının kesimi olacak olan Mercado Coin isimli kripto para ünitesinin lansmanını yaptı.

Başlangıçta 0,10 dolar bedelinde olacağı belirtilen Mercado Coin, birinci evvel Brezilya pazarında kullanıma açılacak. Mercado Coin ile müşteriler, e-ticaret platformu aracılığıyla yapacakları satın alımlar için geri ödeme alımları yapabilecek. Şirket böylelikle, kullanıcıların ekosistemdeki davranışlarını ödüllendirmeyi planlıyor. Mercado Libre, kullanıcıları daha sonra Mercado Coin’i yeni satın almalar için kullanmanın yanında şirketin finansal hizmetler ünitesi olan Mercado Pago üzerinde takas etmek için de kullanabilecekler.

Mercado Libre CEO’su ve kurucusu Marcos Galperin Twitter’da şunları söyledi:

“Bugün Brezilya’da Mercado Coin’i piyasaya sürdük, sadakat programımızı daha da artırdık ve Latin Amerika’da finansal iştiraki demokratikleştirmeye yönelik bir adım daha attık.”

500.000 müşterinin kullanımına açılan Mercado Coin’in Ağustos ayı sonuna kadar 80 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Şirket ayrıyeten Mercado Coin’i kısa mühlet içerisinde öbür ülkelerde de kullanıma sunacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

STEPN, Atletico Madrid ile Ortak NFT Koleksiyonu Yapacak Webilginç Kripto Para Haber

Ripple, Brezilya’da Kripto Likidite Hizmeti Verecek Webilginç Kripto Para Haber