içinde

Merge ile Ethereum Gündem !

Ethereum ağı, tarihin en önemli vakalarından biri olan Merge‘ü için gün sayarken, Merge hemen sonra kazanılan enerjinin 1 yıl süresince Finlandiya benzer biçimde bir ülkeye yetebilecek güçte olduğu söyleniyor.

Uzun süredir beklenen Merge, Ethereum ağında köklü değişimler yapacak. Ethereum Merge ile beraber ağı Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake geçirecek büyük ve önemli bir adım atacak. Birkaç gün içinde ağdaki zorluk seviyesine bakılırsa gerçekleşecek olan bu tarihi olay herkesin dikkatini üzerine toplamayı başarmış durumda.

Merge’ün Ethereum’a Katkıları Ne?

Ethereum Foundation’da yer verilen blog yazısına bakıldığında; Ethereum madenciliğinin şu anki toplam enerji tüketiminin 112 TWh/sene olduğu görülüyor. Karbon emisyonu oranları ise 53TWh/sene ile nerede ise Singapur’unkine eşit durumda. Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişin Ethereum’un enerji kullanımını yüzde 99 oranında azaltması bekleniyor ki bu da bir tahmine göre Finlandiya benzer biçimde bir ülkeyi yıl süresince güçlendirmeye kafi gelecek kadar bir enerji demek.

Merge’ün enerji pozitif yanlarının yanı sıra yatırımcılar açısından faydası ise Ethereum ağının Merge sonrası daha fazlaca tahvil veya mevduat benzer biçimde faiz ödeyen bir varlığa dönüşecek olması. Bu konum çevreler tarafından, şimdiye kadar kripto haricinde kalan hedge fonlarını, mevcudiyet yöneticilerini ve varlıklı fertleri cezbedebileceği öngörüsü taşıyor.

Son olarak geçtiğimiz haftalarda Ethereum Bellatrix güncellemesini başarıyla tamamlamış ve Merge’e gün saymaya başlamıştı. Ağda istenilen güçlük seviyesine ulaşılmasıyla beraber Merge’ün önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Sanal Milyarderlerin servetleri eridi !

Terra LUNA Coin Fiyat Analizi Neden Son Günlerde Düşüyor ?