içinde

Messari: VC’ler Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor! Webilginç Kripto


Webilginç Kripto

Hem DeFi hem de NFT piyasaları, 2022’nin birinci yarısında büyük bir darbe aldı. Birebir vakitte, sermaye ve ticaret hacminin büyük bir kısmı bu bölümlerden ayrıldı. Lakin kripto yatırımcıları “maymun resimleri” ve %20 APY için çıldırırken, yatırım firmaları bu altcoin projelerine akın ediyor.

VC’ler bu altcoin bölümüne 1.2 milyon dolar yatırım yaptı

Bu yılın birinci çeyreğinde, risk sermayedarları bölüme 1,2 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Kripto para piyasasının çökmesine karşın toplam 128 şirket kurumsal yatırımcılardan fon aldı.

Messari’nin önerdiği üzere, hiçbir kripto yatırım alt segmenti, ayı piyasası sırasında GameFi’nin yaptığı kadar büyük bir giriş almadı. Bunun ana nedeni, Ethereum yahut Bitcoin üzere devlerin performansına bağlı olmadığı için kripto para piyasasından farklı olması olabilir.

GameFi dalının maksat kitlesi, merkezi olmayan finans uygulamalarını ve hatta NFT’leri kullanan insan kümelerine kesinlikle benzemek zorunda değildir. GameFi kullanıcılarının çoğunluğu, taşınabilir ve tarayıcı oyunları oynayan kullanıcılardır. Birden fazla kripto yatırımcısı için bilinen sanayinin en seçkin temsilcilerinden biri, Ronin Network istismarı nedeniyle yakın vakitte 625 milyon dolara hacklenen Axie Infinity.

Şirket, kullanıcıların fonlarını muvaffakiyetle kurtarmaya başladı ve çalınan fonların büyük bir kısmını iade ederek piyasadaki imajını korudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sri Lanka’da Ekonomik Kriz: Justin Sun’ın da Gündeminde Webilginç Kripto Para Haber

Ethereum 2.0’a Kilitli ETH Ölçüsü 13 Milyonu Aştı Webilginç Kripto Para Haber