içinde

Meta: Kullanıcıların Yakında Instagram’da Çokgen Destekli NFT’leri Basmalarına ve Satmalarına İzin Verecek

Tech powerhouse Meta , blockchain teknolojilerini benimseme çabalarının bir parçası olarak, yeni NFT özelliklerini Instagram‘a dahil etme planlarını açıklamak için Polygon ile ortaklık kurdu .

Duyuruya göre Meta, kullanıcıların yakında Instagram’da dijital koleksiyon ürünlerini basabileceklerini, görüntüleyebileceklerini ve takas edebileceklerini açıkladı.
Meta, Instagram kullanıcılarının yakında NFT’leri basabileceğini, görüntüleyebileceğini ve takas edebileceğini açıkladı.
Sanatçılar, NFT koleksiyonlarını uçtan uca bir araç seti aracılığıyla sosyal medyada tasarlayabilir, sergileyebilir ve takas edebilir.
Meta başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tasarımcıları seçmek için yeni özellikler sunmayı planlıyor.

Şimdilik Instagram, NFT işlemleri için kullanıcılardan ücret almayacak.
Mayıs ayı boyunca Meta, ABD’li içerik oluşturucuların NFT’lerini paylaşmalarına izin vererek Instagram’da dijital koleksiyonlar üzerinde deneyler yaptı.

Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal ,

“Yaratıcı ekonomiye katma değer eşsizdir ve bu tür erişime sahip bir platformda doğrulanabilir dijital mülkiyeti savunmak, bir sonraki milyar kullanıcıyı Web3’e dahil etme hedefimizi daha da ilerletmemize yardımcı olacaktır”

Sandeep Nailwal

dedi .


Instagram’daki Yeni Özelliğin Dikkat Çeken Özellikleri

Yeni girişim, sanatçılara NFT koleksiyonlarını tasarlamalarında, bunları sosyal medya platformunda “uçtan uca bir araç takımı” aracılığıyla sergilemelerinde ve ticaretinde yardımcı olacak. Ek olarak Instagram, video odaklı dijital koleksiyonların görüntülenmesine yardımcı olacaktır.

Meta, başlangıçta yeni özellikleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir grup seçilmiş tasarımcıya sağlamayı amaçlıyor. Sanatçılar arasında DrifterShoots, Ilse Valfré, Amber Vittoria, Refik Anadol, Jason Seife, Dave Krugman ve diğerleri yer alıyor.

Özellikle teknoloji devi, Instagram’daki NFT işlemleri için kullanıcılardan bir süre ücret almayacağını açıkladı.

Meta Ticaret ve Fintech Başkanı Stephane Kasriel, “Meta, 2024 yılına kadar dijital koleksiyon ürünleri oluşturmak veya satmak için ücret almayacak, ancak uygulama içi işlemler hala geçerli uygulama mağazası ücretlerine tabi” dedi.
Dijital Koleksiyon Alanında Meta İlerleme
Daha önce Meta, belirli ABD’li içerik oluşturucuların satın aldıkları veya oluşturdukları NFT’leri yayınlamasına izin vererek Instagram ve Facebook’ta dijital koleksiyon ürünleri denemeye başladı . Şirket, teklifi Eylül ayı sonuna kadar 100 ülkeye genişleterek her ABD’li kullanıcının cüzdanlarını bağlamasına, dijital koleksiyonlarını paylaşmasına ve yaratıcılarını ve koleksiyonerlerini otomatik olarak etiketlemesine olanak sağladı.

Bundan önce ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları, Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Dapper ve Coinbase gibi cüzdanlarla bağlantı kurarak Ethereum, Polygon ve Flow aracılığıyla NFT’leri yükleyebiliyordu. Ancak Meta, yakın zamanda bunu Solana ve Phantom Wallet’a genişletti.

Bununla Meta, Robinhood ve Stripe gibi Web 3.0 entegrasyonu için Polygon’u seçen uzun küresel şirketler listesine katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin: Çin hükümeti Mikrostratejiden daha fazla BTC’ye sahip

Bakkt, Apex Crypto kripto para biriminden 200 milyon dolar satın almaya hazırlanıyor !