içinde

Metamask’a Polygon (Matic Network) Nasıl Eklenir?

Poligon (Matik Ağ) Nedir?


Matic Network, Ethereum ölçeklendirme ve temel geliştirmeyi elde eden bir platformdur. Son zamanlarda, proje Polygon olarak yine adlandırıldı, ancak ticaret kodu MATIC’dir.

Bu 2. Katman ölçeklendirme çözümü Binance ve Coinbase tarafınca desteklenmektedir ve Aavegotchi ve diğerleri benzer biçimde birçok proje tarafınca halihazırda kullanılmaktadır.
MATIC, Poligonun yerel belirtecidir. Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 jetonudur. Belirteçler, Poligon üstünde hizmet alışverişinde bulunur ve Poligon ekosisteminde çalışan kullanıcılar arasında bir sözleşme para birimi görevi görür. Polygon’daki işlem ücretleri MATIC jetonlarında ödenir.

MATIC jetonları her ay serbest bırakılır. MATIC şu anda dolaşımda olan 7.537.850.960 MATIC jeton arzına ve maksimum 10.000.000.000 MATIC jeton arzına haizdir. Bekleyen MATIC jetonları, toplam arzdan aşağıdaki benzer biçimde dağıtılır:

Takım jetonları: %16
Danışman jetonları: %4
Ağ belirteçleri: %12
Vakıf jetonları : %21.86
Ekosistem jetonları: %23,33

METAMASK nelerdir?


Piyasada Aave , OpenSea ve Kava şeklinde birçok DEX var . Bu DEX’lere erişmek için protokolleriyle iletişim kurmanın bir yoluna ihtiyacınız olacak. Kullanıcıların cüzdanlarını Ethereum üstünde çalışan Dapps’e bağlamasını sağlayan bir mobil tatbik ve tarayıcı uzantısı olan METAMASK’a girin . Haftalar sonrasında sizinle yazışma kurmak için desteklerini bekleyen merkezi kuruluşlara başvurduğunuz günler geride kaldı.


METAMASK bir cüzdan mı?
Teknik olarak evet, METAMASK’ın iki işlevi vardır, ilki Ethereum (zeki kontrat dostu) üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamalara bir köprü ve ikincisi bir Ethereum Cüzdanı. Yani evet, Metamask’ın bir Cüzdan olduğunu söyleyebilirsiniz.

METAMASK cüzdanları GÜVENLİ midir?


Kesinlikle! Şöyle düşünün…Blockchain, yalnızca mahremiyetle değil, güvenlikle de övünen bir teknolojidir. Şimdiye kadar, blok zincirler, Big Tech şirketlerinin bu teknolojiyi dahili olarak kullanmayı tercih etmiş olduğu ölçüde oldukca emin kabul edildi. Amazon Tarafından Yönetilen Blok Zinciri , artık Ethereum blok zincirini destekliyorsa, neden siz güvenilir bayım ?


METAMASK’ın 2FA’sı var mı?


Şu anda METAMASK, 2FA’yı (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) DESTEKLEMEZ. Öte yandan, parola, QR kod entegrasyonları, Kimlik Avı idrak etme ve emin bir tohum ifadesi benzer biçimde oturum açmanın öteki sağlam ve güvenli yollarını sunarlar. Güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yok, ancak onu iyi mi doğru bir biçimde kullanacağınızı ve şifrenizi asla unutmayacağınızı düşünün!

METAMASK’ın bir Simgesi olacak mı?


Şimdilik, firmanın hiçbir zaman jeton satışı olmadı. Bu nedenle, METAMASK için jeton yoktur. Belki şirket daha sonraki bir aşamada daha da genişlemeyi ve bir tane sunmayı planlıyor, ancak şimdilik yok.

METAMASK Nasıl Kurulur?


Kendinizi DEX ve Dapps’e bağlamak için METAMASK’ı kullanırsınız. Yani, kendinizi bu borsalara bağlamak istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

METAMASK’ı iOS , Android veya tarayıcı uzantısına indirin
Bir şifre oluşturarak başlayın
Tohum cümlenizi kaydedin (SÜPER ÖNEMLİ)

Metamask’ta Poligon (Matic Network) Nasıl Kurulur?


Çokgen için MetaMask’i ayarlamak için kullananların özel bir RPC eklemesi icap eder. Bunu gerçekleştirmek için önce MetaMask uygulamasının üst kısmındaki Ağ Seçimi düğmesine tıklayın.
Ardından, Özel RPC’ye tıklayın. Kullanıcılar en altta Özel RPC seçeneğini bulacaktır. Bir sonraki adım, aşağıda gösterildiği gibi beklenen verileri eklemek olacaktır:
Ağ ismi: Matic Mainnet

Yeni RPC URL’si: https://rpc-mainnet.Maticvigil.Com/

Zincir kimliği: 137

Para birimi sembolü: MATIC

Gezgini Engelle URL’si: https://explorer.Matic.Network/

Kullanıcılar URL’yi Yeni Ağ alanına ekledikten sonra Kaydet’e tıklayın. Daha sonra ağ açılır listesinde şimdi Matic’in Ana Ağına geçecekler.

MATIC madeni parası birçok büyük borsada mevcuttur. Bir borsadan kripto para satın alırken, her vakit güvenilir olanı kura çekmek icap eder. Aslında MATIC satın almak için Binance, Coinbase ve KuCoin kullanmanızı öneririz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bu Hafta Metaverse’de Neler Oluyor?

MOTOR AKÜ BAKIMI

Motorsiklet Akü Bakımı Yapma – Motorsiklet Aküsünü Çocuk Akülü Araba İle Şarj Etme !