içinde

MicroStrategy Payları, Yarar Açıklamasının Akabinde Yükselişe Geçti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

MicroStrategy payları, Michael Saylor’ın CEO’luk vazifesinden ayrılacağını açıklamasının akabinde %10 oranında yükseldi.

MicroStrategy’nin ikinci çeyrek raporunun akabinde pay fiyatlarında artış yaşandı. Duyuruda Michael Saylor’ın Bitcoin stratejilerine daha fazla odaklanabilmek için CEO’luk vazifesinden ayrıldığı açıklandı.

Şirketin payları, dünkü kapanışın akabinde 284,72 dolar üzerinde süreç görürken, yazı yazıldığı sırada 307,65 dolar üzerinden süreç görüyor.

Şirketin gelirleri her ne kadar düşüş yaşasa da, Saylor’ın CEO’luk vazifesinden ayrıldığını açıklaması, şirketin paylarını olumlu tarafta etkiledi. Saylor, misyonuna idare şurası lideri olarak devam edeceğini duyurdu.

Saylor yaptığı açıklamada, şirketin Bitcoin stratejisine odaklanmak için bu türlü bir karar alındığını vurguladı.

“Başkanlık ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin satın alma ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki kurumsal stratejimizi daha uygun takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. İdare konseyi lideri olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ve Bitcoin savunuculuğu teşebbüslerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong Le ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek”

Bununla birlikte MicroStrategy, bilançosunda 129.699 Bitcoin bulundurmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

DOGE, SHIB, ADA ve Bu 17 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var! Webilginç Kripto

Binance Kurucu Ortağı Yi He, Binance Labs’in Başına Geçti Webilginç Kripto Para Haber