içinde

Milyoner Zenginlerin Yüzde 30’u Kripto Yatırımı Yapıyor !

Forbes’in anketine göre dünyanın en zengin 65 kişisinin %30’u kripto paralara yatırım yapıyor.

Forbes’in yaptığı anket, milyonerlerin de kripto paraya dahil olduğunu gösterdi. Dünyanın en zengin 65 kişisinin yaklaşık üçte biri doğrudan veya dolaylı bir biçimde kripto yatırımı yapmayı tercih etti.

Yine de kripto karşıtı olan ünlü milyonerler de var. Warren Buffett ve Jamie Dimon gibi ünlü milyonerler kripto para sektörüne karşı olan tutumuyla biliniyor.

Forbes’in araştırması ise milyonerlerin kripto eğiliminin arttığına işaret ediyor. Bunların %18’lik kısmı servetlerinin en az %1’inin kriptolara ayırdıklarını söylerken, %80’i de tüm servetinin %10’unu kripto olarak tuttuğunu söyledi. %3,2’lik kısım ise yatırımlarının yarısından fazlasını kriptoya ayırdığını açıkladı. Geriye kalan %10’luk kısım da doğrudan Bitcoin ve altcoin’lere yatırım yapmasa da kripto şirketlerine yatırım yaptıklarını bildirdi.

Ankete katılan isimlerden birisinin FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried olduğunu belirtmekte fayda var. Fried, servetinin %76’dan fazlasının kriptoda olduğunu açıkladı.

Bir diğer isim de Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban oldu. Cuban, kripto sektöründeki düşüşe rağmen kripto varlıklarının teknoloji hisselerinden daha iyi olduğunu dile getirdi.

“Hisse senetlerine, tahvillere ve diğer varlıklara yatırım yapmaktan farklı değil. Faiz oranları yükselir, riskli varlıklar düşer. Teknoloji hisselerim kripto paralarımdan daha kötü performans gösterdi”

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Shiba Inu Aktif Balina Adres Sayısında Yükseliş Yaşanıyor

Block Reward Blok Ödülü Nedir ?

Block Reward Blok Ödülü Nedir ?