içinde

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Delist Olabilir!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) geçtiğimiz hafta bir altcoin projesine soruşturma başlattı. SEC’e nazaran soruşturma, mümkün bir menkul değerler kanunu ihlalleri zinciri nedeniyle ortaya çıktı. Buna nazaran SEC, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın tokenini inceliyor: Binance Coin (BNB). Olayın akabinde kripto kişilikleri ve analistler, Binance Coin’in geleceği hakkında varsayımlar vermeye başladı. Bu iddialar ortasında en çok öne çıkan yazı ise Coin Bureau’nun sunucusundan geldi. Ayrıntıları sizin için derledik.

Altcoin, Amerika’da delist kurbanı olabilir

Guy lakaplı takma isimli bir kripto analisti, BNB Coin mevzusuyla ilgili, yakın vakitte bir görüntü yayınladı. Paylaşımında analist, 2.07 milyon YouTube abonesine BNB için en makûs senaryoyu açıkladı. Buna nazaran tanınan altcoin projesinin, Binance’in ABD kolu olan Binance.US’tan bu yıl delist edilmesi mümkün. Delist, bir kripto paranın yahut paritenin, bir borsada bundan bu türlü süreç görmemesi manasına geliyor. Fakat Guy, ABD’deki bir BNB delist’in, altcoin’in fiyatını büyük olasılıkla etkilemeyeceğini belirtiyor. Bunun nedeni olarak ise, “işlem hacminin birçoklarının milletlerarası seviyede gerçekleşmesi” olarak gösteriyor:

“En berbat durumda, BNB’nin Binance.US listesinden çıkarılması mümkündür. Lakin BNB’nin ticaret hacminin birçoklarının Binance’in memleketler arası versiyonunda ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki başka borsalarda gerçekleşiyor. Bu nedenle, listeden çıkarmanın derin bir tesiri olması pek muhtemel değildir. BNB fiyatına göre…”

Binance BNB Coin için SEC’e ceza ödeyebilir

Sözlerine devam eden Guy, Binance’in SEC’e dolar cinsinden ceza ödeyebileceğini de belirtti. Buna nazaran ceza, dünyanın en büyük borsasının son günlerdeki yararıyla hakikat orantılı olacak. Binance, cezayı BNB ICO’su (İlk kripto arzı) üzerinden SEC’e ödeyecek. Lakin analiste nazaran asıl sıkıntı öteki. Guy, bu mutabakatla, BNB’nin bir menkul değer olduğuna dair bir unsurun çıkabileceğini söylüyor. Ayrıyeten, bu nedenle ABD borsalarında listelenemeyeceğine dair bir hususun çıkabileceğini tabir ediyor. Lakin analist, Binance’in artan merkeziyetsizliği nedeniyle BNB’nin artık bir menkul değer olmadığına SEC’i ikna etmeye çalışabileceğini de ekliyor:

“Alternatif olarak Binance’ın, SEC’i, BNB’nin birinci yıllarından beri gereğince merkeziyetsiz hale geldiğine ikna etmeyi başarması mümkün. Artık Binance bunu denerse, ben şahsen başarılı olamayacaklarını varsayım ediyorum. Diğer hadiselere dayanarak, SEC katiyen Binance grubunun BNB arzının bu kadar büyük bir kısmını elinde tutmasını sevmiyor.”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC bu ayın başlarında, Binance’i araştıracaklarını duyurdu. Araştırma, BNB’nin 2017’deki birinci ICO’sunun menkul değerler maddelerini ihlal edip etmediğini belirlemeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple ve Otomotiv Şirketi Lotus Cars NFT İş Birliği Yaptı Webilginç Kripto Para Haber

3 Analist: Altın Fiyatları, Aralık’ta Bu Tabanlarda Olabilir!