içinde

Mining Yasak mı ? Yasal mı?

Bitcoin madenciliğinin yasal olup olmadığı konusunda Türkiye’de insanoğlu haklı olarak başlarına bir iş gelmemesi için araştırma yapıyor ve en doğru kaynaktan en doğru güvenli yasalara uygun detayları almaya çalışıyorlar. Kripto para madenciliği veya Bitcoin madenciliği yapmak ile alakalı Türk Ceza Kanunu maddeleri içinde hiçbir yasak bulunmamasına karşın burada önemli olan konu devlete verilmesi ihtiyaç duyulan ama verilmeyen vergi gelirlerinden oluşuyor.
Eğer ki senelik 25.000 TL ve üstünde bir madencilik geliri elde ederseniz bu sizin için vergi vermemek durumunda yasal olarak bazı problemler çıkabilir. Türkiye’de madencilik yapan kişiler vergi vermeleri durumunda ise hiç bir yasal sıkıntı ile yüz yüze kalmaları beklenmeyen bir vaziyet olacaktır.

Madencilik Yapabilirsiniz
Madencilik yapmak yasal olarak size bir sorun çıkartmayacaktır. Bunun sebebi hem Türk yasalarının bunu yasaklaması ve yasadışı bir gelir kazancı olmamasından dolayı rahatlıkla tercih edilebilecek bir iş olacaktır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan senelik belirli 25 bin TL ve üstü benzeri rakamlar kazanırsanız bunun gelir vergisini vermenizin yasal olarak daha iyi olacağı yönünde olmasını bilmeniz gerektiğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

1 Comments

Amerika’nın meşhur haber ajansı Binance NFT pazar yerinde satışa sunulacak !

Cryptocurrency Donation Box - Bitcoin & Crypto Donations

Web Sitenize Kripto Bağış Kutusu Koymak İster Misiniz ? Wordpress Kripto para eklentisi