Monero Topluluğundan Elon Musk’a Davet: “XMR Ödeme Sistemi Olarak Eklensin”

Paylaş

Monero topluluğu, Tesla web sitesinde XMR’ı bir ödeme seçeneği olarak eklemek için bir teklif yayınladı. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın Tesla’nın elektrikli otomobilleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabileceklerini ima etmişti. Bundan kısa bir mühlet sonra, Monero topluluğu,XMR’ın da düzgün bir ödeme seçeneği olabileceğini öne sürdü.

Monero topluluğu 9 Şubat’ta bir CCS önerisi yayınladı. Bitcoin’in yanı sıra yeni bir Tesla için ödeme seçeneği olarak Monero’nun eklenmesi ismine 890 XMR (155.000 dolar) topladı.

Önerinin bir kesimi olarak topluluk, 21 günlük bir mühlet boyunca Musk’ın dikkatini çekmeye çalışacak. Tesla bu teşebbüsü kabul ederse, Monero topluluğu yesyeni Tesla almak için üç hayır kurumu seçecek. Topluluk, büsbütün kendileri tarafından finanse edilecek bu teklifin; yirmi bir gün içinde Musk’tan rastgele bir karşılık yahut iştirak olmaması durumunda geri ödeme kelamı verdi.

Monero web sitesine nazaran, kelam konusu gayret; şimdilik toplamda yalnızca 11 iştirakçi tarafından desteklendi.

Teklife nazaran Tesla hayranları, Bitcoin (BTC) yahut Ether (ETH) üzere halka açık ve izlenebilir blockchain’lere kıyasla eşsiz zımnilik özellikleri nedeniyle XMR ile ödeme seçeneğinden yararlanabilir. Topluluk, birtakım Tesla sahiplerinin değerli araçlarını daha bâtın hale getirme konusunda rahat olacağını öne sürdü.

Açıklamada şu tabirler yer alıyor:

“Bir restorandaki sunucunuzun, ödeme yaparken cüzdanınızdaki tüm bakiyeyi bilmesini istemezsiniz, değil mi? Neden otomobil satın aldığınız bir Bitcoin sürecinde sızdırılan tüm bilgileri dünya görsün?”

Monero üzerine mevcut tartışmalar

Teklif, Monero’nun saklılık özellikleri ve XMR süreçlerini izleme durumu ile ilgili birtakım mevcut tartışmaların ortasında geliyor. Kasım 2020’de CipherTrace, Monero süreçlerini takip etme imkanı sunması beklenen bir teknoloji için iki patent müracaatında bulundu. Monero topluluğu daha evvel CipherTrace’in XMR’yi izleme imkanını eleştirip sorgulamıştı.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir