içinde

Moskova Borsası’ndan Dijital Varlık Atılımı Gelecek Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Rusya merkezli bir menkul değerler borsası Moscow Exchange (Moskova Borsası-MOEX), yıl sonuna kadar dijital finansal varlıklara dayalı bir eser piyasaya sürmeyi planlıyor.

Kripto kesiminde süratle gelişme yaşanırken, dijital finans dünyasında yeni uygulamalar piyasaya sürülüyor. MOEX de dijital varlık konusunda atak yapmak için çalışmalar yürütüyor.

Moskova Borsası Dijital Varlık Uygulamasını Hayata Geçirecek

Moskova Borsası’nın üst seviye bir temsilcisi, verdiği bir röportajda, borsanın dijital finansal varlıklara (DFA) dayalı bir eser piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Rusya‘ya yapılan siber akınlarla ve yaptırımlarla yaşanan piyasa oynaklığına karşın şirket yeni bir uygulamaya hazırlanıyor. 2022 yılının sonlarına gerçek çıkarılması planlanan dijital varlıklar, Rus yetkililerin açıklamalarına nazaran belli kripto para ünitelerini içerecek.

Ortaklarından biri ile dijital varlık konusunda proje gerçekleştirmek için çalışan MOEX’in Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü ve İdare Heyeti Üyesi Andrey Burilov Tass, ortağın gerçek iktisattan bir şirket olduğunu belirtti ve mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Buradaki ana nokta, şirketin duran varlıklarını dijital teknolojileri kullanarak yatırım piyasasına bağlamaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2022 Eylül Peugeot 308, Türkiye’de satışa sunuluyor

Ecovolt elektrikli bisiklet inceleme!