içinde

Motobilgi İLGİNÇ BİLGİLER

honda cbr yarış fotografı
honda cbr yarış fotografı

-Indiana’da motosikletler kırmızı ışıkta yalnıca 120 saniye dururlar.Ardından sinyal vererek dikkatlice devam edebilirler.

-Motosikletin icat edilmesiyle motosiklet üzerinde backflip hareketinin yapılması arasında uzun bir süre vardır.

-1935 yılında Alman mühendisleri, ön tekerleğin motoruyla aerodinamik bir motosiklet yarattı. Muhtemelen sadece bir tane yapılmış ve şimdiki yeri bilinmiyor.

-Güney Dakota’da, neredeyse 10 ölüm, 400 tutuklama, 300 acil oda ziyareti ve yerel yönetim için on milyonlarca gelir elde eden yıllık motosiklet rallisi var.

-Oakland Emniyet Müdürlüğü, Harley motosikletlerinin egzoz borularını yüksek sesle kullanmak için yaklaşık 15.000 dolar harcadı.

-Ducati 1950’de 200 mpglık bir motosiklet yaptı.

-Wilkinson sword, 1903’te dünyanın ilk motosiklet üreticilerinden biriydi.

-Honda 1949 yılında ilk tam motosikletini yaptı. 15 yıl sonra dünyanın en büyük motosiklet üreticisi oldu.

-İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya’daki benzin sıkıntısı nedeniyle ilk Honda motosikletleri terebent kullanılarak hareket etmiştir.

-Helite, motosiklet sürücüleri için hava yastığı yelekleri hazırlıyor.

-Motosiklet arabası yarışı, 1920’lerde ve 30’larda popüler bir “spor” biçimiydi.

-Honda silindir taraflarını keserek mevcut V8’e dayanan bir motosiklet motoru yaptı. Sonuçlar oval pistonlarla bir V4 ve silindir başına 8 vana idi.

2003’te Dodge, Dodge Tomahawk adında bir engerej V-10 motoru ile dokuz motosiklet inşa etti ve sattı.

-Keanu Reeves, The Matrix’te elde ettiği film geliriyle filmde görev alan dublörlere motosiklet almak için kullanmıştır.

-Dünyadaki en nadir motosiklet Chicago’da bir tuğla duvarının arkasında bulundu ve zamanının çok ilerisinde motor teknolojileri vardı. “Traub” hala çalışıyor.

-Motosiklet sürücülerinin kaza yaparak hayatını kaybetme oranı diğer sürücülerden yaklaşık 30 kat daha fazladır.

-Kuzey İrlanda’daki yüksek hızlı motosiklet yarışlarındaki kazalara ilk müdahale motosiklet doktorları tarafından yapılıyor.Sahneye çıkmak için 180 mph’den daha hızlı ilerliyorlar.

-Kaliforniya’da, şeritte iki araç arasında bir motosiklet kullanmak yasaldır (şerit bölme) ve devlet sakinlerinin sadece % 53’ü bunun yasal olduğunu biliyor.

-Medellin şehri, Kolombiya, motosiklet suikastlarını, erkek yolcuların motosikletlerin arkasına binmesini yasakladığında% 39 oranında azalttı.

–2000 yılında dünyanın önde gelen motosiklet şirketleri, hız kapasitesinin sürekli arttırılması ve bunun sonunun gelmeyeceği ve hızın insanlar için tehlikeli olacağı düşüncesiyle bir anlaşma yaptılar.Bu anlaşma sonucunda 186 mph limitinde anlaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Motorsiklet Yağ Değişimi Nasıl Yapılır? Motorsiklet yağ Filtresi Nasıl Değiştirilir? CF MOTO 150 NK

honda cbr yarış fotografı

Bazı Marka Motosikletler hakkında net bilgiler