içinde

Nam Salan 3 Analist: Tesla Haberinden Sonra Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek!

Tesla’nın yaklaşık 1,5 milyar dolar kıymetinde Bitcoin satın aldığını açıklamasının akabinde, BTC Pazartesi günü yeni bir rekor düzeye yükseldi. Başkan kripto para ünitesi, 44.900 dolara ulaştı. Bu gelişme, yatırımcı ve trader’lar Wall Street’in en büyük beşinci firmasının kripto para ünitesi dalına girmesine sevindikçe artan çıkarlara işaret ediyor. Bitcoin boğaları, fiyatın bilhassa -lider kripto para ünitesinin 21 milyon ünitelik sonlu arzı nedeniyle- 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bitcoin, Tesla’nın BTC’yi benimsemesinin akabinde ATH’yi gördü – Kaynak: TradingView.com

Bitcoin fiyatı, Tesla’nın atılımının akabinde ATH’yi gördü!

Tesla, ABD Menkul Değer ve Borsa Komisyonu’ndaki kayda nazaran 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldı. Tesla’nın SEC’e ilettiği dokümanlara bakıldığında, BTC alım nedeninin “gelirleri çeşitlendirmek, artırmak ve portföye esneklik kazandırmak” olduğu görülüyor. Tesla hususa yönelik şu açıklamaları yaptı:

Ocak 2021 tarihinde yatırım siyasetimizi güncelledik. İşletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi bize daha fazla esneklik kazandırması için hem çeşitlendirmek hem de maksimize etmek emeliyle bu paranın bir kısmını kripto paralara, külçe altın, altın borsasında süreç gören birtakım fonlar ile belirtilen öbür varlıklar dahil olmak üzere alternatif rezerv varlıklarına yatırmayı kararlaştırdık. Bu siyaset kapsamında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptık. Uzun vadede de dijital varlıklardan hem daha fazla alabilir hem de bunları elimizde tutabiliriz.

Tesla, Bitcoin üzere “alternatif rezerv varlıkları” satın almak için yatırım siyasetini değiştirdi

Otomobil üreticisi, Bitcoin üzere “alternatif rezerv varlıkları” satın almak için yedek nakit rezervlerini kullanmak üzere yatırım siyasetini değiştirdiğini belirtiyor. Ayrıyeten gelecekte kripto para portföyünü genişletmek için kâfi ABD doları bakiyesi olduğunu da itiraf ediyor. Tesla açıklamalarında kısa müddette Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi plânladığını da vurguluyor. Tesla hususa yönelik şu açıklamaları yaptı:

Ayrıca, yakın gelecekte eserlerimiz için bir ödeme biçimi olarak Bitcoin kabul etmeye başlamayı bekliyoruz. Geçerli maddelere tabi ve başlangıçta hudutlu bir temelde…

İşte Tesla haberinden sonra analistlerin Bitcoin tahminleri

Mike McGlone: Bitcoin artık 50.000 dolara işaret ediyor!

Birçok analist, Tesla’nın Bitcoin atağı nedeniyle kripto para ünitesinin kısa vadede 50.000 dolarlık fiyat amacını göreceğini kabul ediyor. Bloomberg’deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Tesla haberleriyle birlikte Bitcoin hakkındaki yükseliş duruşunu yineledi ve şunları söyledi:

Tesla, Bitcoin’in piyasa bedelini 1 trilyon dolara çıkarmak için katalizör olabilir. Firmanın Bitcoin’e yatırım yaptığını ve ödeme için kripto para ünitesini kabul ettiğini açıklaması, PayPal’ın Ekim ayında yaptığına benzeri. Bu da bir sonraki direnç olarak yaklaşık 50.000 dolara işaret ediyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar düzeyindeyken 12 bin doların muştusunu verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin öbür başarılı öngörüleride mevcut.

Alex Krüger: BTC 50.000 dolarlık düzeylere gidiyor

Usta bir makro analist olan Alex Krüger, Tesla haberinden sonra yeni Bitcoin maksadını açıkladı. Analiste nazaran, BTC artık 50.000 dolarlık düzeylere gidiyor. Alex Krüger, başarılı kripto para iddialarına imza atmış olan bir analist ve ekonomisttir.

Cheds: Bitcoin yıl sonu varsayımımı 63.442 dolar olarak revize ediyorum

Popüler bir analist olan Cheds ise Tesla atağının akabinde fiyat kestirimini revize etti. Cheds bahse yönelik şunları söyledi:

2021 Bitcoin yıl sonu varsayımımı 63.442 dolar olarak revize ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple Fiyatı Fırladı! Ünlü Kâhin: Bu Düzeylere Kadar Yükselebilir

Son Dakika: Tanınan Bitcoin ve Altcoin Uygulaması Hack’lendi!