içinde

Near Foundation, Vietnam’da Web3 Merkezi Açıyor

Near Foundation, risk sermayesi fonu GFS Ventures iş birliğiyle Vietnam’da Web3 merkezi kuruyor.

Vietnam, dijital dönüşümü ve gelişmeyi etken olarak teşvik ediyor ve ek olarak Küresel Kripto Para Birimi Kabul Endeksinde 154 ülke arasında beşinci sırada yer alıyor. Kripto sahiplik yüzdesi laf konusu olduğunda ise ülkedekilerin beşte birinin kripto sahip. Bu nedenlerle Near Foundation şeklinde şirketleri kendisine çekmeyi başaran bir ülke oluyor.

Near Foundation, Blockchain Teknolojisi Geliştirecek

Blockchain, merkeziyetsiz finans, Web3 ve NFT’lere odaklanan risk sermayesi firması GFS Ventures, öğrenim, araştırma ve blockchain teknolojisi geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir inceleme enstitüsü olan VBI ile beraber merkezin kurulmasına öncülük edecek.

Near Foundation, GFS Ventures ve VBI ile açılan Blockchain geliştirici camiası, Hanoi, Da Nang ve Ho Chi Minh dahil olmak suretiyle muhtelif bölgelerin büyük şehirlerinde inşa edilecek.

Her ay 60’a yakın geliştirici kurslar aracılığıyla eğitilecek. Ayrıca, geliştiricileri aktif tutmak ve ilerletmek için yılda iki defa düzenlenen yatırım fonları ile uluslararası Blockchain hackathon yarışmaları düzenlenecek.

Vietnam’daki NEAR merkezine liderlik edecek olan Riley Tran şunları söyledi:

“Endüstri 4.0’da Vietnam’ın coşku verici bir gelişmekte olan pazar olduğuna ve Güneydoğu Asya’da en iyi gelişme potansiyeline haiz olduğuna inanıyoruz. NEAR Protocol, yarının topluluğunun dünyayı değiştiren Blockchain çözümleri yaratmasına yardımcı olabilir ve bu merkez bunu başarmak için oldukça önemli bir adım”

Terra LUNA Coin Fiyat Analizi Neden Son Günlerde Düşüyor ?

Bitcoin Kripto Piyasa Analizi !BTC YİNE O FİYATTA !