içinde

Near, JavaScript Geliştiricileri için Yeni SDK Tanıttı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Near Protocol kurucu ortağı Illia Polosukhin, hem Blockchain hem de Near Protocol’ün geleceği açısından hayli stratejik olan JavaScript SDK’sını tanıttı.

Blockchain büyüdükçe etrafındaki ağ da gereksinimlere yönelik projelerle daha da genişliyor. Birbirine ilişkili noktalarda güçlenmek isteyen şirketler, kitlelere ulaşmak için yeni projeleri ortaya çıkarıyorlar. Bu projelerden birisi de Near Procotol’den geldi. Near Protocol, yeni bir JavaScript kitini duyurdu.

Near Protocol SDK’sı JavaScript Geliştiricilerini Sevindirecek

Korea Blockchain Week etkinliğinde sahne alan Near Protocol kurucu ortağı Illia Polosukhin, “The Future is NEAR” isimli panelde JavaScript geliştiricileri için yeni SDK’sını (yazılım geliştirme kiti) duyurdu.

Yeni duyurulan yazılım geliştirme kiti ile birlikte JavaScript geliştiricileri Near Protocol üzerinde geliştirmeler yapabilecek ve Blockchain ağının sunduğu hizmetlerden faydalanabilecek. JS SDK‘sı ayrıyeten, kontrat temalarını, JavaScript ve TypeScript mukavele örneklerini ve testlerini de içerecek.

Bu hareketin Blockchain geliştirme niş alanını kıymetli ölçüde daha geniş bir kitleye açacağını vurgulayan Illia Polosukhin husus hakkında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Muhtemelen her geliştirici hayatında bir formda JavaScript yazmıştır. Dünyada yaklaşık 20 milyon JavaScript geliştiricisi bulunuyor. Biz ise artık JavaScript’te akıllı kontratlar yazmanıza imkan sağlıyoruz. Bir öğrenci, artık yeni marifetler ve yeni lisanlar öğrenmeye muhtaçlık duymadan bir uygulama geliştirebilir. Böylece geliştiricilerin işe alması da daha kolay olacak, daha güçlü, daha süratli gruplar oluşturabilecek ve eserleri daha süratli teslim edebilecekler”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Piyasada Son Durum: Bitcoin Durgun! – 9 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Çin’in Kripto Para Yaptırımları Sürüyor Webilginç Kripto Para Haber