içinde

Near Protocol’ün Rainbow Köprüsünü Doğrulayıcıları Kurtardı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Near Protocol‘ün Rainbow köprüsüne saldıran hackerlar, otomatik güvenlik süreçlerinin devreye girmesiyle 5 ETH’lik inançlı depozitoyu kaybetti.

Daha evvel Nomad’ın son 200 milyon dolarlık saldırısı gibi birkaç blockchain köprüsünden yararlanmak isteyen makûs niyetli şahısların sayısı artıyor. Fakat bu kere, düzmece süreçler yaparak Rainbow’un akıllı kontratlarını, rastgele bir başlangıç ​​fonu yatırmadan kilitli fonları özgür bırakmaları için kandırmayı amaçlayan hackerlar bozguna uğradı.

Hackerlar, Near’ın Rainbow Köprüsüne Yaptığı Akından Ziyanlı Çıktı

Rainbow geliştiricisi Alex Shevchenko, Twitter üzerinden, bir saldırganın hafta sonu boyunca 5 ETH’lik bir “güvenli depozito” koyarak Rainbow köprüsüne saldırmayı planladığını söyledi.

Rainbow köprüsü saldırganları, köprünün doğrulayıcıları tarafından otomatik güvenlik süreçlerinin devreye girmesiyle 31 saniyeden kısa bir müddette egale edildi. Rainbow’un doğrulayıcıları, saldırganın göndermeye çalıştığı fabrikasyon bloğu otomatik olarak yakaladı, süreci sorguladı ve bloke etti ve saldırgan tarafından konan 5 ETH’lik inançlı depozitoyu aldı.

Rainbow köprüsü, çalışma biçimi nedeniyle bu akından muvaffakiyetle kurtulabildi. Tamamen merkezi olmayan bir platform olan Rainbow, Near bloklarda, blok bilgilerini Ethereum’a gönderen köprü aktarıcılar ismi verilen doğrulayıcılarla çalışıyor.

Doğrulayıcılar, Rainbow’a bağlı tüm ağlarda blockchain aktifliğini izleyerek hangi süreçlerin gerçek olduğu konusunda anlaşıyorlar. Ardından, Near blok zincirini gözlemleyerek data uyumsuzluklarını denetim eden bağımsız “bekçi köpekleri” yanlış süreçlere meydan okuyor, yanlış süreçleri işaretliyor ve son olarak engelliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İran İthalat Derneği, Kripto Para Düzenlemesi İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

İran, Elektrik Krizi Sebebiyle Kripto Madenciliğini Azaltılıyor Webilginç Kripto Para Haber