içinde

New York’tan Kripto Madenciliği Yapanlara Üzücü Haber !

 New York Valisi Kathy Hochul, kripto para madenciliğini kısmen kısıtlayan bir yasa imzaladı.

New York, ucuz hidroelektrik enerji kaynakları nedeniyle kripto madenciliği işletmeleri için cazip bir yer haline geldi.

Madenciler ayrıca eyaletteki kapatılmış fosil yakıt santrallerinin bolluğundan da yararlandılar.

Bir süre sonra madenciler, çevre gruplarından tepki topladılar. Yürürlüğe giren yasa, madencilik faaliyetlerini tamamen yasaklamasa da kısmen olumsuz etkileyecek.

New York, Kripto Madencilerinin İşini Güçleştirdi

New York Valisi Kathy Hochul, tartışmalı çevre yasağını Salı günü imzaladı. Bu yasa, kripto madenciliğinin önüne bir engel olarak çıkıyor.

Hochul yaptığı açıklamada, New York’un finansal inovasyonun merkezi olarak kalmasını istediğini söyledi, ancak vali aynı zamanda çevrenin korunmasının önemini de vurguladı.

Ülkede kullanılan bir süreç olan proof-of-work kripto para birimi madenciliğine ev sahipliği yapan fosil yakıtlı elektrik santralleri için yeni izinlerde ülkede ilk kez geçici bir duraklama yaratacak olan tasarı, Haziran ayı başında New York Eyalet Senatosu tarafından kabul edilmişti.

Yeni yasa ayrıca, eyalet Çevre Koruma Bakanlığı tarafından kripto para madenciliği endüstrisinin çevre üzerindeki etkilerini incelemek için bir araştırmayı tetikleyecek.

New York, fosil yakıtla çalışan proof-of-work kripto para madenciliği faaliyetlerine iki yıllık bir moratoryum getirerek ülkede bunu yapan ilk eyalet oldu.

Yazar

FTX Kaybından Dolayı Yatırımcılarından Özür Diledi !

Pantera Capital’den 2024 İçin Bitcoin Fiyat Tahmini !