içinde

NFT, ‘küresel metaverse şirketi oluşturmak için’ kripto teknolojisini yakaladı

Takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) pazarında uzmanlaşmış bir inkübatör olan NFT Investments, bir kripto teknolojisi ve teşebbüs firması olan Pluto Digital PLC’nin 96 milyon sterlinlik ters devralımına hazırlanıyor.

Hissedar onayına bağlı olan satın almanın önemli bir küresel metaverse firması yaratacağını söylüyor. NFT Investments, tavsiye edilen satın alma tamamlanana kadar AQSE Growth Market’in Erişim segmentinde ticareti askıya alacaktır.

NFT, Pluto’da durum tespiti yapmak için 90 günlük bir münhasırlık süresine sahip olacak. İkincisinin takım üyelerinden üçü şirkete yönetici olarak katılacak ve Jonathan Bixby idare kurulu başkanı olarak hizmet vermeye devam edecek.

NFT ek olarak, metaverse sektöründeki bir dizi teknoloji şirketinin stratejik satın alımını tamamlamak için Pluto’ya 5 milyon sterlin kredi verecek.

DeFi jetonu ve uygulaması
Pluto Ventures bölümü, NFT’lere, merkezi olmayan finansa ve metaverse blockchain oyunlarına büyük yatırım yaptı. 2021’de küresel kripto borsalarında muamele gören bir DeFi tokeni yayınladı ve hem kripto kullanıcılarına bununla beraber kurumsal yatırımcılara yüksek kıymetli DeFi performansı sağlayabilecek bir DeFi uygulaması üzerinde çalıştığını söylüyor.

Ayrıca Red Hat ve IBM şeklinde kabul edilen teknoloji şirketlerinden gelen teknik kadroyla uzman bir blok zinciri mühendislik kadrosu kurdu ve İngiltere oyun geliştirme stüdyosu Maze Theory’de stratejik bir hisse satın aldı
Yeni nesil aktörleri güçlendirmek için belirteç ekonomisini içeren oyunları piyasaya sürmek için Maze Theory ile beraber çalışıyor.

Bixby, “Pluto ve NFT’nin büyük bir küresel metaverse şirketi kurmak için birleşme beklentileri mevzusunda oldukça heyecanlıyız” dedi.

“Bu, hızla büyüyen bir sektörde yatırım portföyümüzü genişletmek ve çeşitlendirmek için bize ölçek sağlayacak ve böylece hissedarlar için uzun vadeli kıymet yaratacak dönüşümsel bir antak kalma.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bu Hafta Play2Earn Oyunlarında ve NFT’lerde Ne Oldu?

Axie Infinity Satın Alma Başarısız Oldu: Axie Infinity Marketplace Hatası Nasıl Düzeltilir