içinde

NFT Pazar Hacmi Düşmeye Devam Ediyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

NFT piyasası 2021 yılının sonunda tepe yaparak en rahat günlerini yaşamıştı. 2022’nin birinci çeyreğinde de istikrarlı bir halde hareket eden NFT kesimi, baharda başlayan pazar hacmi düşüşünü sürdürüyor.

NFT Pazar Önderi OpenSea

2022 yılı birinci çeyreğinin sonuna kadar yüksek pazar hacmiyle kendini gösteren NFT pazar hacmi, bahar aylarından itibaren düşüşe geçti. Birinci çeyrek sonunda başlayan düşüş, Temmuz ayının sonuna kadar devam etti.

Geçtiğimiz ay pazar hacmi 884,64 milyon dolar NFT’nin, son bilgilere nazaran 30 Temmuz itibariyle 626,11 milyon dolara gerilediği görülüyor.

Temmuz ayı pazar hacminde 484.79 milyon dolarlık hissesi olan OpenSea pazar başkanı olurken; Solana merkezli Magic Eden, tıpkı periyotta yaklaşık 81 milyon dolara ulaştı.

NFT Nedir?

Kripto para piyasasında epey tanınan hale gelen NFT’ler ( İngilizcedeki ismiyle non-fungible token); çoğunlukla görsel olarak kullanılan lakin her belge tipinde saklananan, ismi verilen dijital defterde depolanan bir akıllı kontrat tipidir.

Popülaritesini koruyan NFT’ler ortasında ise Bored Ape yacht Club, Crypto Punks, Aziro, OtherSide üzere isimler yer alıyor.

Nasıl Yapılır, Nasıl Satın Alınır? Ve başka birçok sorunun yanıtına ayrıntılı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

CoinShares’e Nazaran Bitcoin (BTC), Ekonomik Sakinlik Karşısında Yükselişe Geçebilir Webilginç Kripto Para Haber

Polygon Adres Sayısı 2. Çeyrekte Yüzde 12 Arttı Webilginç Kripto Para Haber