içinde

NFT projeleri ilk kez bir şehirde yayınlanıyor

Henüz popülerliğini kaybetmeyen NFT projeleri bütün hızıyla dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Bu seferki haber bir şehirden geliyor. Zaragoza, İspanya’da dünya çapında alaka kabul eden yeni bir dijital iyelik biçimi olan NFT’leri yayınlayarak tarihe geçti.

NFT’ler, kullanıcıların tıpkı fizyolojik bir nesneye sahip oldukları benzer biçimde bir dijital içeriğe sahip olmalarını sağlıyor. Buna dijital sanat olarak da bakabiliriz. Ayrıca kullanıcıları yeni bir dijital iyelik sahibi yapıyor. Aynı zamanda bir yatırımcı olarak görülebilir. İnsanlar kullandıkça NFT projelerinin kıymeti de artıyor.

Zaragoza Kent Konseyi kısa zaman ilkin İspanya’da NFT’leri uygulayan ilk resmi merci oldu. Fiestas del Pilar esnasında sitelerine gelen ziyaretçiler, Zaragoza’da gerçekleşen üç kültürel faaliyet olan Cabezudos de la Pilara, El Berrugón ve La Forana’dan NFT’ler kazanmayı başardılar.

NFT’leri toplamak ancak eğlenceli olmakla kalmıyor. Aynı zamanda hükümetlere vatandaşlarıyla etkileşim açısından mühim faydalar sağladığını görüyoruz. Bu dijital nesneler, vatandaşlarla etkileşim oluşturmak da fayda sağlar. Hükümet ile vatandaşları arasındaki etkileşimi teşvik etmek için kamusal alanlarda kullanılabilir. Vatandaşlar tarafından topluma olumlu şekillerde katkıda bulunmak için yer alabilir.

NFT ile sanal arazi alın

İspanya şehri farklı bir projeye daha imza attı. Zaragoza’da Next Earth tarafınca desteklenen sanal arazi NFT’leri tanıtıldı. Bu sayede bireyler sanal arazi satın alabiliyor.

Next Earth, yerlerin dijital olarak simülasyon edilmiş varlıkları olan NFT’leri satın almanızı elde eden sanal bir dünyanın kopyasıdır. Binance Akıllı Zincir mahalli belirteci olan BNB ile Zaragoza şehrinde bir arsa benzer biçimde sanal gayrimenkul satın alabilmek olası.

Next Earth’in geliştirdiği bu proje aslında ancak Zaragoza’ya hususi değil. Yatırımcılar dünyanın her yerinden sanal arazi alabilir.

Ethereum Blockchain NFT Analiz

türknet fiber hiz testi

Fiber İnternet Hız Testi TÜRK NET FİBER