içinde

NFT sahibi inanılmaz bir teklifi Elinin tersiyle İtti !

CryptoPunks üzerinde #6046 numaralı NFT sahibi inanılmaz bir teklifi reddetti. Sahibi olduğu NFT projesi için 9,5 milyon dolarlık teklifi hiç düşünmeden geri çevirdi. Rekor teklif edilen NFT fiyatını ise kabul etmediğini Twitter üzerinden açıkladı.

NFT halen popülerliğini yitirmedi. Hatta yeni platformlarda kendi NFT pazar yerini çıkarıyor. Son olarak Coinbase, NFT platformuna giriş yapacağını açıklamıştı. PancakeSwap ise NFT pazar yerini genişleterek daha da alternatifli bir hale getirdi.

CryptoPunks NFT’lerin sergilendiği önemli yerlerden birisidir. Platform üstünde Lavra Labs tarafınca 10.000 NFT projesi yer ediniyor. NFT pazar yerinde 10.000 tane ile bu alanda önder konumda. Toplam pazar yerinin değeri ise 552,073 ETH. Yani 2 milyar doları geçen bir değere haiz.

NFT pazarındaki CryptoPunks’ın en büyük rakibi ise Opensea. Bored Ape Yacht Club’a ilişik olan Opensea, CryptoPunks’ın pazar hacmini daralttı. Kıyasıya rekabetin olduğu NFT endüstrisi daha oldukca konuşulacak.

CryptoPunks’da rekor satış 7,5 milyon dolar

NFT için harcanan paralar dudak uçuklatıyor. Milyon dolarların harcandığı piyasada mühim ETH ücretleri ödeniyor. 10 milyon dolara bile NFT satıldığı biliyoruz. CryptoPunks üstünden alınan NFT için ise en çok 7,57 milyon dolar ödendi. Bir punk görseli olan #7804, 11 Mart 2021 yılında satıldı.

Bir diğer NFT sahibi ise üstün dereceli satışı reddetti. Tüm zamanların satışını kıracak olan punk sahibi 9,5 milyon doları kabul etmedi. #6046 punk için öneri edilen 2500 Ethereum’u sahibi istemedi. Nedenini ise Twitter’dan deklare etti. NFT sahibi, “Punk satılık değildir. Kimsenin verdiği teklifi umursamıyorum.” sözleriyle konuya son noktayı koydu.

NFT projesinin bu kadar kıymetli yapan ise 3D gözlüğü. Yüzde 3’lük ender özelliği bulunan gözlüğün yapın sıra görselin yüzde 0.09 nadirliği bulunuyor. 

NFT CryptoPunk 6046’nın sahibi NFT’si için 2.500 ETH

Cem Yılmaz NFT’sini Refik Anadol’a Hediye Etti