içinde

NFT Süreçleri 5 Yılda 40 Milyona Ulaşacak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırma, global NFT süreçleri sayısının 40 milyona çıkacağı belirtiliyor.

Metaverse’ün kabul görmesiyle birlikte geçtiğimiz yıl NFT pazarı büyüme yaşamıştı. Lakin, 2022 yılının başından itibaren kripto piyasasında yaşanan çöküş NFT pazarının da küçülmesine neden oldu. Çöküşten sonra mütevazı bir artış gösteren pazarın önümüzdeki yıllarda iki kat hacime ulaşacağı öngörülüyor.

NFT Süreçleri Uzun Vadede Artış Gösterecek

Juniper Research’ın hazırladığı raporda, 2022 yılındaki 24 milyonluk süreç sayısının 2027 yılına gelindiğinde 40 milyona çıkacağı belirtiliyor.

Metaverse’e yönelik artan talebi vurgulayan raporun içerisinde metaverse kontaklı NFT’lerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde en süratli büyüyen NFT segmenti olacağı söyleniyor. 2022 yılında 600 bin olan süreçlerin, 2027 yılına kadar 9.8 milyona yükseleceği iddia ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra raporda; NFT alanına katılan makus niyetli satıcıların, NFT’lerin kara para aklama ve dolandırıcılık üzere yasa dışı faaliyetler gerçekleştirmesi kesime ve markalara ziyan verebileceği söyleniyor. Hasebiyle büyüme öngörüsü değişiklik gösterebilir. Çevresel sıkıntılar da büyüme öngörüsünün içine büyük telaş olarak giriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avustralya’dan Kripto Para Haritası Webilginç Kripto Para Haber

Piyasa Hacmi Düşüyor! Bitcoin Kaç TL? 22 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber