içinde

Nomad, Hackerlara Yüzde 10’luk Ödül Teklif Etti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para ünitesi şirketi Nomad, geçtiğimiz günlerde yaşanan 190 milyon dolarlık hackte çalınan fonları kurtarabilmek için hackerlara ödül teklif ediyor.

Nomad’dan yapılan açıklamaya nazaran, çalınan jetonların en az yüzde 90’ını iade eden herkes, saldırgan yerine güvenlik açıklarını tespit etmeye çalışan beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olarak görülecek. İade edilenden kalan yüzde 10 ise ödül olarak verilecek.

Nomad, Hackerları Beyaz Şapkalı Korsan Olarak Tanıyacak

Pazartesi gecesi yapılan hack saldırısını nedeniyle Nomad Blockchain köprüsünde 190 milyon dolarlık ziyan ortaya çıkmıştı. Saldırganlar, 190,38 milyonluk hack saldırısından bir gün sonra Nomad’a toplam kaybının yaklaşık yüzde 5’ini iade etti.

Daha evvel bilgisayar korsanlarını tespit etmek için kripto isimli tıp uzmanı TRM Labs ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını söyleyen Nomad; geri alınabilir fonları kabul etmek ve korumak için de kripto platformu Anchorage Digital ile iştirak kurdu.

Bu iştirakle birlikte Nomad’ın başlattığı fırsat, hackerların beyaz şapkalı bilgisayar korsanı olarak görülmesine imkan tanıyacak. Çalınan tokenlerin yüzde 90’ını iade eden saldırganlar, geri kalan yüzde 10’lık kısmı vermek zorunda değil. Nomad, bunu bir ödül olarak nitelendiriyor.

Nomad CEO’su Pranay Mohan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kriptodaki en kıymetli şey topluluktur ve bir numaralı maksadımız kullanıcı fonlarını geri yüklemek. Beyaz şapkalıları yargılamayacağız. Fakat başka tüm berbat niyetli aktörleri yasalar çerçevesinde sonuna kadar takip etmek için ortaklarımız, istihbarat şirketlerimiz ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BitMEX’in Eski CEO’su Hayes’ten ETH Senaryoları Webilginç Kripto Para Haber

Polygon (MATIC) Yükselişine Devam Ediyor! 5 Ağustos – 2022 Webilginç Kripto Para Haber