içinde

NVIDIA Ekran Kartı Fiyatlarında İndirim..

İkinci çeyrek kazanç raporunu açıklayan NVIDIA, azalan GeForce ekran kartı satışları nedeniyle tahminlerini yakalayamadı. Oyun pazarından elde edilen şirket gelirleri %44 oranında azalırken NVIDIA CEO’su bunu “önemli düşüş” olarak tanımladı.

GPU devi aslında geride kalan çeyrek için 8.1 milyar dolarlık gelir öngörüyordu. Ancak sonuçlara bakılırsa 1.4 milyar dolarlık eksiyle birlikte 6.7 milyar dolar gelir sağlandı. Bu yaklaşmakta olan fon kaybı 2022’deki kripto para birimi çöküşüyle birlikte yaşandı. Tam arz iyileşmeye başladığında NVIDIA GPU’lara olan talep önemli ölçüde azaldı.

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, duruma müdahale etmek üzere MSI, Gigabyte ve ASUS gibi üretim ortaklarıyla birlikte hareket ettiğini söylüyor. İyi haber şu ki fiyatlar da olumlu etkilenecek:

Oyun ürünü satış oranı tahminlerimiz, çeyrek ilerledikçe önemli ölçüde düştü, Satış oranını etkileyen makroekonomik koşulların devam etmesini beklediğimizden, fiyatları ve envanteri ayarlamak için ortaklarımızla birlikte harekete geçtik.

Şirketin ayrıca üçüncü çeyreğin sonlarına doğru yeni nesil GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarını duyurmasını bekliyoruz. RTX 3000 serisinin zayıf satışları ve aşırı stok nedeniyle yeni nesil kartların gecikme ihtimali var. Ancak her şeyi zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

DOGECOİN

Dogecoin Kurucusu DOGE Fiyatı Ay’a Gidebilir dedi !

En ilginç müze: Görenler hayret ediyor