içinde

Nvidia Metaverse için Yeni Araçlarını Tanıttı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Metaverse konusunda yeni çalışmaların peşinde koşan Nvidia, metaverse geliştirme araçlarını tanıttı.

Birçoğumuzun bilgisayar ve teknoloji alanlarından yakından tanıdığı Nvidia, çalışma alanlarını genişletiyor. Ekran kartları ve DSR teknolojileriyle ön plana çıkan şirket, yapay zeka ve modelleme alanlarındaki gücünü de metaverse dünyasına aktarıyor.

Oyun Teknolojileri ve Metaverse’ün Potansiyeli Devasa

Yakın vakitte yeni teknolojilerini duyuran Nvidia’nin SIGGRAPH etkinliğinde tanıttıkları teknolojiler ortasında metaverse’de neler yapabileceklerini gösteren çalışmalar bulunuyor. Bu çalışmalar içerisinde en dikkat çekenler ise avatar oluşturmak için özel olarak geliştirilen NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE) ve metaverse ile gerçek dünya ortasındaki bir köprü kurmayı hedefleyen Omniverse araçları var.

Bu araçlar, ferdî profillerden dev fabrikaların idaresine kadar tesir edebilecek formda ayrıntılı geliştiriliyor. Öncelikle simülasyon ile harekete geçen firmalar ya da şahıslar gerçek hayatta neler yapabileceğini daha rahat öngörebiliyor.

Şirket, metaverse’ün geleceğinde değerli bir paha gördüğünü tekrarlarken, metaverse ve gerçek dünya ortasındaki etkileşime vurgu yaptı. Yapay zekanın da yardımı ile nesnelerin kolay bir formda metaverse’e aktarılmasına imkan tanıyan yeni araçlarını da duyuran Nvidia, yakın vakitte mimiklerimizi metaverse’e kolay bir biçimde aktarabileceğimizi söyledi. Ayrıyeten, günümüz oyun teknolojileri ile metaverse’ün ortak paydasında devasa bir potansiyel olduğunu belirtti.

Yapılan sunumda metaverse ile görüşlerini belirten NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang şunları söyledi:

“ Yapay zeka ve bilgisayar grafiklerinin birleşimi, internetin bir sonraki evrimi olan metaverse’e güç verecek ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple Yöneticisi Boris Alergant DeFi Açıklaması Yaptı Webilginç Kripto Para Haber

Ripple, SEC’in Hinman E-posta Kararları ile İlgili Cevap Verdi Webilginç Kripto Para Haber