içinde

Nxt Nedir? NXT Ne İşe Yarar?

Nxt nedir? NXT ne işe yarar?

Platfrom Kasım 2013’te anonim yazılım geliştiricisi olan “BCNext” tarafından piyasaya sürüldü. Nxt platformunun yerel kripto para birimi NXT’dir. Bu dijital para birimine ek olarak; merkezi olmayan varlık değişimi, pazar yeri ve oylama sistemi gibi birçok temel düzeyde özellikler içermektedir. Nxt kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca izinsizdir ve kullanıcılarına birçok yönden tam özgürlük sağlar.

Özellikleri neler?

  • NXT, kullanıcılarına kendilerine özgü kripto para yaratma izni sunmaktadır. Ayrıca çıkartılan bu yeni para birimleri NXT ile desteklenmektedir.
  • NXT platformu geleneksel borsa sistemlerine nazaran özellikle dolandırıcılık ve hırsızlık gibi riskleri azaltmaktadır.
  • Ticarette kullanılması durumunda normal işlem ücretlerine göre daha az ücret ödenir.
  • NXT kripto paraların %90’ı saldırıya uğrasa bile ağ çökmez.
  • Herhangi bir varlığın NXT platformundaki bir şeyi temsil etmesi durumunda platform üzerinde eşler arası döviz üzerinden ticareti yapılabilmektedir.
  • Dijital eşyalarınızı NXT’nin oluşturduğu pazarda güvenle satılabilmektedir. Bir satın alma işlemi tamamlandığında, bildirim gelir.
  • Yapılan tüm işlemler bir mesaj içerebilmektedir. Bununla birlikte platform mesajı varsayılan olarak şifrelemektedir.
  • Nxt oylama özelliklerini vurgulamaktadır. Bu sayede, bir işlem yapmak için birçok tarafın onayını gerektiren bir hesabınız olabilmektedir.
  • Verilerinizi Nxt Data Cloud’da merkezi olmayan depolama alanında güvenle tutabilirsiniz. Nxt geliştiricileri, kullanıcıların sertifikaları, sözleşmeleri, istekleri ve lisansları gibi bulutlarına güvenli olarak yüklemek isteyecekleri birçok belge olduğuna inanmaktadır.

Nxt nedir? NXT nasıl satın alınır?

Şu anda NXT ile işlem yapılan borsalar; AEX, Poloniex, Bittrex, Indodax ve STEX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NXT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NXT Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance Duyurdu ! SHIBa ile 3 Altcoin ..

DATA Nedir? DTA Ne İşe Yarar?