içinde

Okullarda Kripto Para Eğitimi Verilmeli Mi? Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para, blockchain ve Metaverse birkaç yıl içerisinde büyük bir ivmeyle tüm dünyanın konuştuğu hususlar haline geldi.

Study’nin 800 Amerikalı ebeveyn ve 200 yeni mezun ile yaptığı çalışma iştirakçilerin kripto para, blockchain, NFT’ler ve Metaverse hakkındaki bilgi birikimini ölçmeye odaklandı. Bunun yanı sıra eğitimin geleceğinde bu bahislerin nerelerde olması gerektiğini düşündüğünü de gözler önüne seriyor.

Ebeveynler Okulda Blockchain Eğitimi İstiyor Mu?

Study yaptığı çalışmada Amerika’nın eğitim sistemi daima olarak yeni teknolojilere ahenk sağladığını ve değişen iktisadın gereksinimlerini karşılamak için değiştiğini söylüyor. Kripto eğitimini teşvik etmenin gerisindeki ebeveynlerin motivasyonlarına bakalım.

Study’nin araştırma sonuçları

Study, çalışma raporunda ebeveynlerin yüzde 68’inin kripto yatırımı bulunduğunu söylüyor. Ebeveynlerin öğretilmesini istedikleri hususlar ile yatırımları birebir paralellikte. Ebeveynlerin yüzde 64’ü kripto paranın, yüzde 40’ı blockchainin, yüzde 35’i Metaverse’ün ve yüzde 25’i de NFT’lerin okullarda öğretilmesi gerektiğini düşünüyor.

Çoğu ebeveyn, çocuklarının eğitiminden ve geleceğinden sorumlu olduğunu belirten Study, yeni teknolojiye yatırım yapmadaki başarılarından ders almalarını istemelerinin de mantıklı olduğunu söylüyor. Gelecek kuşağa finansal olarak yardımcı olabilecekse, ebeveynler bu mevzuların öğretilmesi gerektiğine inanıyor.

Üniversite Mezununun Gözünden

Öte yandan datalar üniversite mezunlarının da çok farklı fikirde olmadığını gösteriyor. Üniversite mezunları da kripto para, blockchain, Metaverse ve NFT eğitimlerinin verilmesinden yana.

Study’nin araştırma sonuçları

Study daha genç kuşakların, mali durumlarına gelince yaratıcı hale geldiğini söylüyor. Yakın vakitte yapılan bir öteki araştırma , 5 üniversite öğrencisinden 1’inin hayat masrafları yerine kripto para için öğrenci kredisi parası kullandığını buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Altın ve Dolarda Son Durum Ne? 24 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Bitbank, ETHW’yi Listeleme Konusunda Kararsız Webilginç Kripto Para Haber