içinde

Ontario Düzenleyicisi, Tüketici Müdafaa İkazına Kripto Firmalarını da Dahil Etti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ontario Menkul Değerler Kurulu (OSC), yayınladığı tüketici ikazında kripto firmalarına da yer verdi.

OSC’nin yatırımcılara yaptığı ikaz, yasa dışı faaliyetleri kapsıyor. Düzenleyici, yatırımcıları riske sokabilecek şirketler ve bireyler için bir ikaz listesi oluşturdu.

Uyarı listesinde Kucoin, PhenoFX, Crestswiftrade.com ve FX-BTC Trade şirketleri yer aldı. Bu firmalar, yargı bölgesinde kayıtsız firmalar olarak görülüyor.

Listede yer alan kripto firmaları, döviz komitecileri olduğu sav edilen öteki firmalar ortasında yer aldı. Birtakım firmalar dolandırıcılık savıyla karşı karşıya.

OSC, Haziran ayında Kucoin’in Ontario’da faaliyet göstermesini yasaklayan bir karara imza attı. Düzenleyicinin atağı, 2021’de Kanada menkul değer düzenleyicilerinin dijital varlıkların menkul değer olup olmadığına bakmaksızın kripto borsalarının menkul değer borsaları olarak ele alma kararının bir modülü olarak geldi. OSC, o tarihten beri kayıtsız olarak faaliyet gösteren kripto para borsalarının peşine düştü. Kripto para borsası Bybit, Ontario düzenleyicisiyle muahedeye varmayı başardı.

KuCoin CEO’su Johnny Lu, kısa bir mühlet evvel kripto para kesiminde likidite kahırları sebebiyle şirketin para çekme süreçlerini durduracağına ait söylentileri kesin bir lisanla yalanladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Solana Tabanlı NFT Platformu Magic Eden, Ethereum’a Genişliyor Webilginç Kripto Para Haber

Solana Cüzdanlarına Milyon Dolarlık Hack Saldırısı Webilginç Kripto Para Haber