içinde

Opera’nın yeni Web3 girişimiyle tanışın: Kripto Tarayıcı Projesi artık Windows, Mac ve Android için genel beta sürümünde mevcut

Merhaba,

Web3 meraklıları için bazı heyecan verici haberlerimiz var. Bugün, yeni web tarayıcısının beta sürümlerinin PC, Mac ve cep telefonları için hemen kullanıma sunulmuş olduğu ve temelinde Web3 bulunan yeni bir web deneyimi sunan yeni Kripto Tarayıcı Projemizi tanıtıyoruz.

Ilk olarak entegre bir kripto para cüzdanı ve temel Web3 desteği ile ilk internet tarayıcısını 2018’de piyasaya sürdük , ancak Crypto Browser Project’in bugünkü beta sürümü yeni bir yolculuğun başlangıcını işaret ediyor. Bugünkü adımla, kullanıcılarımıza ve sektöre, kuvvetli bir ürün kadrosu tarafınca desteklenen ve gelecek nesil Web’in evrimini hızlandırma amacıyla özel bir Web3 tarayıcısı sunuyoruz.

Web3’ün geleceğini şekillendirmek için hususi bir tarayıcıya ihtiyacı var
Hiç şüphe yok ki, ademi merkeziyetçilik, senelerdir web deneyiminin giderek daha ilgili bir yönü halini aldı. Daha merkezi olmayan bir Web’e olan ilgi artmaya devam ederken, gelecek nesil Web’in neye benzediğini ve ona nasıl erişileceğini şekillendirmede aktif bir rol üstlenmeyi seçtik. Tarayıcılar, merkezi olmayan internette oldukca mühim bir rol oynamaya devam edecek ve bugünün beta sürümü bunu yansıtıyor. Bugün sunulan web tarama deneyimlerinin fazlaca azı, Web3’ü merkeze geçirmek ve blok zincir teknolojilerini anlaşılır ve kullanımı kolay hale getirmek amacıyla oluşturulmuştur. Crypto Browser Project ile bunu değişiklik yapmak için yola çıktık ve bugünden başlayarak blockchain topluluğunu bu misyona katılmaya çayır ediyoruz. Web3’ü harika fikirlerin ötesine taşıyacaksak, Hem alanı anlayan kripto meraklılarını bununla birlikte yeni başlamış olan ve keşfetmek isteyenleri kucaklayan ürünler üretmemiz gerekiyor. İnancımız, blockchain dünyasının tamamen hususi bir tarama deneyimine ihtiyacı olduğudur.
Bir bakışta son olarak haberler, podcast’ler, airdrop’lar ve etkinlikler
Opera Crypto Browser Project, herkese uyan tek bir çözüm aracılığıyla geleneksel internet sitelerinde gezinmekten daha fazlasıdır. Çeşitli merkezi olmayan uygulamalarla veya dApp’lerle çalışmak ve ayrıca temel bir internet cüzdanı eklentisine sahip geleneksel bir tarayıcıdan daha derin işlevsellik sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, oldukca muhtelif yerleşik, web3 odaklı özelliklerin yanı sıra Chromium’un aslına bakarsan Opera tarayıcıları paketini sunmuş olduğu doğal hız sayesinde mümkündür. Yeni başlayanlar için, Kripto Köşesi size son olarak blok zinciri haberlerine, yaklaşan airdrop’lara, sanayi etkinlikleri takvimine, NFT’lere, kripto topluluklarına, tahsil içeriğine, podcast’lere ve videoların yanı sıra kripto fiyatlarına, gaz ücretlerine ve piyasa duyarlılığına erişmenizi sağlar – tamamı bir arada .

Yerel velayetsiz kripto cüzdanı ve güvenli pano
Tarayıcı ayrıca, herhangi bir uzantı yüklemeden kriptonuza erişmenize veya dApps’te direkt tarayıcıdan celse açmanıza olanak tanıdıkları olan yeni bir mahalli velayetsiz kripto cüzdanı ihtiva eder. Bu, hem tarayıcı bununla beraber yakında açık kaynak olarak piyasaya sürülecek olan cüzdan İsveç ve Polonya’daki aynı emin ekipler tarafından geliştirildiğinden ek güvenlik sağlar. Yine de Metamask şeklinde başka bir cüzdan kullanmak istiyor musunuz? Elbette PC tarayıcısında çalışacak – bu deneyimi sorunsuz hale getirmek için yeni bir cüzdan seçme aracı bile uyguladık. Crypto Browser ile hem de güvenilir bir biçimde kopyalayıp yapıştırmanıza izin veren emin bir panoya da haiz oluyorsunuz. Pano, kendisini güvenli bir şekilde izleyerek, başka hiç bir uygulamanın cüzdan adresinizi yada diğer duyarlı verilerinizi değiştirmediğinden güvenilir olur. Ayrıca Opera’nın parasız, kayıt tutmayan tarayıcı VPN’inin keyfini çıkaracaksınız.
Bu edinim, önümüzdeki aylarda tarayıcımızın resmi lansmanına doğru ilerledikçe ve büyüyen ağlar için Katman 2 desteği dahil olmak üzere daha fazla hususiyet ekledikçe daha iyi hale gelecektir.

Web3 deneyimini yeni bir düzeye taşımak
Günümüz interneti iyi çalışıyor. Bize inanılmaz deneyimler, toplumsal etkileşimler ve 20 yıl ilkin hayal bile edemeyeceğimiz bir bilgi akışı sağlıyor. Ancak, birkaç ferdin elindeki gizlilik ve merkezileştirme, mevcut web’in sunmadığı alanlardır.

Web3 veya blok zinciri tabanlı web, bu sorunlara meydan okumayı vaat ediyor. Son on yılda, blok zincir teknolojileri, kullanım kolaylığı ve ademi merkeziyetçilik sayesinde çok büyük kıymet yaratırken, merkezi platformlara sağlam, gizlilik odaklı bir alternatif olarak kendilerini kanıtladı. Web3 bunun evrimidir: İnternet kullanıcılarına ve geliştiricilere mevcut internet ile alakalı temel sorunları çözme kabiliyeti vererek geleceği daha açık ve merkezi olmayan hale getirir. Blok zincirlerinin sağladığı kuvvetli şifrelemenin gücü yardımıyla, Web3 nihayet her insanın blok zinciri teknolojisine ve kripto para birimlerine dahil olması için güvenli bir yol sağlayabilir; Kendi bankanız olduğunuz Merkezi Olmayan Finansman’dan (DeFi), Dijital Sanatın şaşırtıcı yeni alanı olan Fungible Tokens’a (NFT’ler) kadar, ve GameFi – her türlü metaverse’de oynadıkça kazanabileceğiniz yer. Web3’ün Geniş Dünyası artık parmaklarınızın ucunda.
Opera’nın Web3 yolculuğu
Opera, Web3 alanında yeni değil. 2018’de, yerleşik kripto cüzdanlı dünyanın ilk tarayıcısını piyasaya sürdük . O zamandan beri, kripto para yüklemelerini sorunsuz ve direkt cüzdanda kullanılabilir hale getirmek ve kripto ve NFT’leri direkt öteki kişilere göndermenize izin vermek de dahil olmak suretiyle kripto kullanımıyla ilişkili birtakım mühim engelleri kaldırarak ilerlemeye devam ettik. Ayrıca Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos dahil olmak suretiyle birden fazla blok zincirini entegre ettik ve Handshake, NEAR, Polygon ve Solana ile ortaklıklar duyurduk.
Bugün, Web3 ile etkileşimde bulunmanız için amiral gemimiz olacak deneysel tarayıcıları Android, Mac ve Windows üstünde kontrol etmenize izin vererek Web3 çalışmalarımızı bir adım daha ileriye taşıyoruz.

Test etmeniz için bugün beta sürümünde gönderiliyor: Windows, Mac ve Android için Kripto Tarayıcı Projesi
Bugünkü duyuruyla ilgili iyi haber, yeni tarayıcıları indirebilir ve bunları kendiniz kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızda Crypto Browser’ınızı başlattığınızda, tarayıcı en popüler Web3 ve Crypto web siteleriyle zaten kuruludur. Kenar çubuğunda entegre Twitter, Telegram ve Whatsapp’ın yanı sıra Opera’nın yerel Kripto Cüzdanını bulacaksınız.

Doğrudan tarayıcının süratli aramasından Crypto Twitter, Discord, Reddit veya DappRadar’ı arayabilir veya bunlara erişebilirsiniz. Crypto Pinboard simgesi sizi Crypto Browser Project’in bir bir bölümlerini ve bunların iyi mi kullanılacağını açıklayan bir eğitime sürükleyecektir .

Web3 becerilerinizi geliştirin ve tüm haberleri bir bakışta alın
Crypto Corner, kripto dünyasında neler olup bittiği mevzusunda sizi hızla haber veren zeki bir başlangıç ​​sayfasıdır. Windows veya Mac’te Crypto Browser’ı başlattıktan sonra Crypto Corner’a direkt ana ekrandan erişebilirsiniz. Ek olarak, açık mavi O simgesiyle en soldaki sekme olarak her vakit kullanılabilir. Mobilde, alt gezinme çubuğundan erişebilirsiniz. Kripto Köşesini, mevcut kripto tutarları ve gaz ücretleri şeklinde kriptoyla alakalı tüm bilgileri bir bakışta sunacak biçimde tasarladık. Kripto Köşesi ek olarak size emin blok zinciri sitelerinden haberler sağlar ve sizi dinlemeniz gereken entresan podcast’ler ve izlemeniz gereken kripto vlog’ları ile alakalı bilgilendirir. Daha da önemlisi, yaklaşan airdropları ve kripto olaylarını takip etmenize izin verecek. Daha aşağı kaydırırsanız,

Web3’te gezinmek için Opera Cüzdanını kullanın
Metamask, Coinbase veya Binance cüzdanınızı kullanarak PC’nizdeki Opera Crypto Browser ile Web3’e erişmeyi seçebilirken, hem de celse açmak, etkileşimde bulunmak veya işlemlerinizi imzalamak için Opera’nın yepyeni vesayetsiz cüzdanını kullanmayı da seçebilirsiniz. Ağ. Yeni cüzdanımız, daha önce tarayıcılarımızda bulunan cüzdandan bir adım önde olacak ve sonucunda öteki tarayıcılarımızdaki cüzdan çözümünün yerini alacak. Q1 için boru hattında ETH, ERC-20, ERC-721 jetonları ve ERC-1155 yardımıyla cüzdan ek olarak bir itibari para ile kripto para birimi üzerinden kripto satın almanıza, kriptonuzu direkt cüzdanınızda değiştirmenize izin verecek, gönder ve al, ek olarak cüzdan bakiyeni ve gaz ücretlerini kontrol etmene izin ver.

Bir konsorsiyum ekosistemi
Kripto Tarayıcı Projesini kurarken, kullanıcılarımız için kripto ve Web3 kullanımını sorunsuz hale getirmek amacıyla kapsayıcı, oldukça zincirli bir strateji izliyor ve olası olduğunca oldukça sayıda dApp ve alan ismi ortaklığını benimsiyoruz. Şimdiye kadar Polygon , Solana , Nervos , Celo , Unstoppable Domains , Handshake ve ENS ile ortaklık yaptık., ve daha da fazla konsorsiyum üstünde çalışıyorlar – tek bir blok zincirine yada jetona odaklanmak yerine Web3 topluluğunun ruhunu yansıtan gerçekten işbirlikçi bir halde çalışmak amacıyla. Nihai hedefimiz, bu blok zincirleri ve merkezi olmayan alan adlandırma sistemlerini kripto tarayıcılarımıza entegre ederek hepsinden keyif almanızı sağlamaktır.

Katman 2’nin benimsenmesini hızlandırma
Blok zinciri teknolojileriyle alakalı en mühim sorunlardan biri, hem çevresel kaygılara bununla beraber daha yüksek muamele maliyetlerine neden olan nispeten yavaş hız ve yüksek enerji tüketimidir. Neyse ki, bu aslına bakarsan birkaç senedir blok zinciri geliştiricileri için kilit bir odak alanı oldu ve “iş kanıtı” ndan “hisse kanıtı” na geçerken büyük iyileştirmeler yapılmış oldu. Örneğin, blok zincirinin etkisini yaklaşık yüzde 95 oranında azaltacak olan Ethereum 2.0’ın uygulanmasını beklerken, Ethereum Katman 2 çözümleri ve alternatif blok zincirleri, dApp’leri çevreye daha kırılgan bir biçimde işlemek ve çalıştırmak için şimdiden yollar sunuyor. Bize nazaran, ilerlemenin en iyi yolu bu. Kitlesel benimsenmeye ulaşmak için, merkezi olmayan çözümlerin ölçeklenebilir olması, mevcut Web’de sunulanlar kadar hızlı ve etken olması icap eder. Polygon ile bir konsorsiyum duyuru etmiş olduğumuzdan ve yakın gelecekte duyurulacak olan daha heyecan verici Katman 2 ortaklıklarıyla, tarayıcımızda Katman 2’yi mümkün olan en kısa sürede yürütmek için çalışıyoruz.

Nasıl başlanır
Web3’ü denemek için önce Android , Windows yada Mac’te Opera Crypto Browser’ı indirmeniz gerekir (iOS yakında geliyor). Daha sonrasında Opera cüzdanınızı oluşturabilir yada esasen var ise mevcut bir cüzdanı kullanabilirsiniz (geri yükleme işlevi).

Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için bu geri bildirim bağlantısını yada bu blog gönderisinin altındaki yorumlar bölümünü kullanın!

Web3’te görüşürüz!

Android , Windows ve Mac için Crypto Browser’ı beta olarak indirin . İOS sürümü yakın gelecekte kullanıma sunulacaktır.

Bir geliştiriciyseniz veya geliştirici ilişkilerinde çalışıyorsanız ve İsveç, Norveç, Polonya yada Avrupa’nın öteki bölgelerindeki ekiplerimizden birine katılmak istiyorsanız, buradan başvurabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Next Earth’nın Metaverse Toprak Sahipleri İçin Ön Satışı 22 Ocak’ta Başlıyor

Metafluence: Metaverse’de Influencer’ları, Markaları ve Kitleleri Birleştiren İlk Influencer Platformu