içinde

Optimism (OP) Neden Yükseliyor? 29 Temmuz 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para piyasaları dalgalı hareketlerine devam ederken büyümeyi sürdürüyor. Bilhassa Bitcoin’in (BTC) tekrar 24.000 doların üzerine çıkması, birçok altcoin’in de yükselişe geçmesine neden oldu. Yükselen kripto paralarda ise Optimism (OP) öne çıkıyor. O denli ki Optimism (OP) son iki hafta içerisinde yüzde 230’un üzerinde bir yükseliş kat etti. Pekala Optimism (OP) neden yükseliyor?

Optimism (OP) Neden Yükseldi?

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş, birçok şirketin geleceğini ehemmiyeti ölçüde değiştirdi. Maalesef kimi projeler ve şirketler iflas ederken kimileri da yeni yatırımlara yelken açtı. Bu noktada en etkin atılımlarını gerçekleştiren Optimism (OP) ise yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. O denli ki son 14 gün içerisinde yüzde 0.47 dolar düzeyinden 1.68 dolar bandına kadar çıkan OP, hacim olarak da yüzde 540’lık bir artış yaşadı.

Bu yükselişin ardında birden fazla neden yer alıyor. Bunlardan birincisi OP’nin keni GameFi projesi Atlantis‘in başlatılması olsu. Projenin Web3 vizyonunu yansıttığı projede Optimism ağı üzerinden oyun oynanabiliyor ve oyun içi eklentilere OP ile erişilebiliyor. 1 Haziran’da airdrop yayımlayan proje, büyümeyi teşvik etmek için 231.928.234 OP’yi (ilk arzın yaklaşık olarak yüzde 5.4’ü) airdrop ile kullanıcılarına yolladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Santander’den Kripto Ticaretinde Yeni Adım Webilginç Kripto Para Haber

Sky Mavis CEO’sundan 3 Milyon Dolarlık Transfer Webilginç Kripto Para Haber