içinde

Orta Afrika Cumhuriyeti Yeni Projesi Sango’yu Tanıttı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Orta Afrika Cumhuriyeti yeni kripto girişimi projesi Sango’yu duyurdu. Başkan Faustin-Archange Touadera proje ile ilgili detayların 3 Temmuz’da açıklanacağını bildirdi.

Orta Afrika Cumhuriyeti Yeni Planını Duyurdu

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’i resmi para birimi ilan ederek bu alanda El Salvador’dan sonra dünyada ikinci ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Başkanı Faustin-Archange Touadera, Sango projesini destekleyecek bir insiyatif başlattıklarını ve bu programla ilgili detayları 3 Temmuz’da bir organizasyonda açıklayacaklarını belirtti. Twitter üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan Touadera: “Bitcoin’in resmi para ve aynı zamanda bizim için bir esin kaynağı olmasıyla, yeni bir sayfa açıyoruz. Blok zinciri teknolojisiyle daha parlak bir gelecek elde etmek için başlattığımız Sango Projesi’nin 3 Temmuz’daki Genesis organizasyonuna herkesi bekliyoruz. “ ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilecek olan Genesis organizasyonu Sango.org’da canlı olarak yayınlanacak. Peki Başkan Touadera’nın “blok zincir teknolojisiyle daha parlak bir gelecek elde etmek için başlattığımız proje” dediği Sango Projesi nedir?

Sango Projesi Nedir?

Sango Projesi, Orta Afrika Cumhuriyeti Ulusal Meclisi tarafından başlatılan ve Cumhurbaşkanı Faustin-Archange Touadera tarafından desteklenen bir kripto girişimidir. Projenin web sitesine girdiğimizde proje ile ilgili hedefler belirlendiğini görüyoruz. Peki bu hedefler arasında neler var?

Sango Projesinin Hedefleri Neler?

Sango Projesi’nin birinci hedefi olarak, doğrudan Afrika’nın kalbinde, ülkenin parlamentosu tarafından tanınan, işletmeleri ve küresel kripto meraklılarını çeken bir Crypto Hub inşa etmek yer alıyor. İkinci hedef olarak Bitcoin mirasını bir sonraki seviyeye taşımak belirlenmiş ki bir devletin Bitcoin’in mirasını bir sonraki seviyeye taşımak istemesi Bitcoin ve kripto paralar için çok önemli bir gelişme. Projede planlanan üçüncü hedef ise bir kripto adası oluşturmak. Oluşturulacak bu kripto adası “kripto ekonomik bölgesi” ilan edilecek ve aynı zamanda metaverse’de gerçeklik tarafından desteklenen ilk ada olma ünvanını elde edecek. Henüz proje ile ilgili detayları çok bilmediğimiz için bu kripto adasında bahsettiklerimiz dışında neler olacak veya neler yapılacak henüz bilmiyoruz bu detayları Başkan Touadera’nın 3 Temmuz’da yapacağı açıklamalar sonrası hep birlikte öğreneceğiz.

Sango Projesi ile birlikte, 2022 bitmeden önce Orta Afrika Cumhuriyetinin, Afrika’da kripto para birimleri için özel bir yasal çerçeve oluşturan ilk ülke olması planlanıyor. Orta Afrika Cumhuriyeti bu proje ile birlikte, e-ikamet programı, yatırım yoluyla vatandaşlık, %0 gelir vergisi ve %0 kurumlar vergisi gibi alt projeleri de hayata geçirmeyi planlıyor. Tüm bunların dışında altyapı projeleri için kripto kitle fonlaması, ulusal Orta Afrika kaynakları için tokenizasyon çerçevesi ve Dijital Ulusal Banka oluşturulması gibi planlar da Sango Projesi kapsamında yer alıyor.

Proje Kapsamında Verilen Destekler Neler?

Sango Projesi kapsamında verilen destekler arasında, devletin, kripto şirketlerinin altın, elmas ve uranyum gibi doğal kaynaklara erişimini sıfır vergi ile destekleyecek programlar da bulunuyor. Aynı zamanda hükümet, kripto projeleri için kaynak tahsisi sağlayacağını da proje detayları arasında bildirmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Valve Yeni Bir VR Gözlük Üzerinde Çalışıyor Olabilir Webilginç Kripto Para Haber

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi için Geri Sayım Başladı Webilginç Kripto Para Haber