içinde

Paraguay Senatosu’ndan Kripto Madenciliği Yasa Tasarına Onay Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Paraguay Senatosu, kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı. Aralık ayında, ülkenin Senatosu tasarıyı zaten onaylamıştı. Ancak Mayıs ayında Temsilciler Meclisi değişikliklerle onayladı. Bu nedenle, üst odaya geri döndü.

Şimdi her iki meclis tarafından da onaylanan yasanın, onaylama veya veto etme yetkisine sahip olan yürütme organına sunulması gerekiyor.

Paraguay Senatosu, Kripto Madenciliği Yasa Tasarını Onayladı

Paraguay Temsilciler Meclisi, 12’ye karşı 40 oyla kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen yasa tasarısını onayladı. Ülkenin Senatosu Aralık ayında zaten benzer bir yasayı geçirmişti. Söz konusu tasarı şimdi Temsilciler Meclisi’nin değişiklikleriyle meclise geri dönecek. 

Tasarının yazarlarından biri olan Kongre Üyesi Carlos Rejala, yasanın, ülkenin kilovat saat başına yaklaşık 5 sent olan düşük elektrik oranlarını kullanarak uluslararası madencileri cezbetmeye çalıştığını söyledi.

Temsilciler Meclisi tarafından önerilen ve Senato tarafından kabul edilen ana değişiklik, birincil kolluk kuvvetinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olacağı ve bunun da ilgili yetkilendirme olmaksızın madencilik yapan veya kripto ile hizmet sağlayan kişi veya tüzel kişileri cezalandıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Bitcoin Fiyatı (BTC) Tekrar 30 Bin Dolar Olur mu? Webilginç Kripto Para Haber

F1 Ekipleri Kripto Reklamları Konusunda Sorun Yaşıyor Webilginç Kripto Para Haber