içinde

Paribu’nun Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması Yayımlandı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Paribu, düzenlendiği basın toplantısında kripto para dalındaki bilgi ve birikimlerini paylaştı. Paribu’nun Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’nda 6 farklı kategoride kıymetlendirme yapıldı.

6 kategoriye bölünen Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’nda; dal tecrübesi, teknoloji, tecrübe, inanç, memnuniyet ve demografi bilgileri paylaşıldı.

Sektör:

Kripto para kesimi süratle büyürken gerisinden ağır bir ilgiyi getiriyor. Türkiye’de kripto parayı duyanların ve süreç yapanların oranı yüzde 74 artış gösterdi. Her 10 şahıstan 4’ü kripto para piyasasını karlı buluyor. Döviz kuruna karşı muhafaza sağlayan kur muhafazalı mevduat hesabı ise karlı bulunanlar ortasında birinci sırada yer alıyor.

Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’na nazaran; kripto parayı duyanların ve süreç yapmaya istekli olanların 10’da 9 ve geçen seneye nazaran bu oran 4.5 kat yükseldi. Yerli platformların tercih edilme oranı ise yüzde 51.4 olarak öne çıkıyor.

Kripto paraların şeffaf bir sistem olduğunu düşünenlerin oranı geçen yıla nazaran yüzde 44.6 artış gösterirken; dezavantajlar ortasında sağlam bulunmaması, gereğince bilinmemesi ve yaygın olmaması üzere unsurlar yer aldı.

Detaylar güncelleniyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Shiba Inu Yeni Taşınabilir Oyununu Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Cardano Vasil Hard Fork Yükseltmesinde Gecikme Olmayacak Webilginç Kripto Para Haber