içinde

Paris Hilton da NFT Platformuna Giriş yaptı !

Dünyaca ünlü yıldız Paris Hilton, İsviçre’nin kâr amacı gütmeyen NFT projesi Origyn Foundation’da 20 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı.

Hedge fon yöneticisi ve yatırımcı Bill Ackman da tura katılanlar arasındaydı. Origyn’in değerini 300 milyon dolara çıkaran kripto yatırım şirketi Polychain Capital da turda yer aldı.
Origyn, Dfinity’nin İnternet Bilgisayar Projesi üzerinde çalışır ve akıllı telefon kullanıcılarının hem fizyolojik aynı zamanda dijital varlıkları doğrulamasını ve tokenize etmesini sağlamak için suni zeka kullanır.
Yatırım turunda toplanan para, gelecek yıl Origyn’in OGY tokeninin piyasaya sürülmesinden önce araştırma ve geliştirmeyi finanse edecek. OGY, NFT sertifikalarını güvence ederek ve sahiplerinin platformun yönetimine katılmalarını sağlayarak, platformun yerel hizmet tokeni olarak hizmet edecek.

Hilton, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler yenilik yapmanın, başkalarını güçlendirmenin ve sanatçıların fanatikleriyla iyi mi etkileşime girdiğinin sınırlarını zorlamanın bir yolu. ORIGYN Vakfı’nın, parçası olmaktan gurur duyuyorum. Origyn, sanatçıların, yaratıcıların ve koleksiyonerlerin ellerine güç vererek bu sorumluluğu üstleniyor.”

Paris Hilton’un NFT Aşkı

Bill Ackman

Hilton’un NFT sektörüne girmesi ilk olarak geçen yıl, ünlü NFT müzayede evi Cryptograph vasıtasıyla bir portreyi açık artırmaya çıkardığında başladı. Parça 40 ETH‘ye satıldı.

Satıştan elde edilmiş gelir, savunmasız insanoğluı beslenme ve barındırma gereksinimlarını gideren üç hayır kurumuna gitti.

Bu yılın nisan ayında Hilton, Nifty Gateway’de “Planet Paris” adlı bir NFT koleksiyonu başlatmak için tasarımcı Blake Kathryn ile iş birliği yaptı. NFT, bir milyon doların üzerinde komisyon aldı.

Hilton geçen ay, Sotheby’s Metaverse’de küratörlüğünü yaptığı bir sanat koleksiyonunu paylaştı. Koleksiyon, NFT sanatçıları Maalavidaa, Serwah Attafuah ve Chelsea Evenstar’ın çalışmalarını yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple Ledger, NFT leri Hakkında ki Planları Açıkladı !

Ethereum Name Service ENS nedir ?