içinde

Piyasa değerine göre en iyi 10 Metaverse projesi

Metaverse, Kasım ayında yatırımcılar gözdesi oldu. Facebook’un marka adının duyurulması Metaverse için tetikleyici bir unsur oldu. Bu görünüşte ufacık olayın uzun vadeli etkisi, popülerliği artan metaverse ve oyun tokenleri için roket yakıtı rolü görüyor. Metaverse’ler ve blockchain oyunlarıyla alakalı en iyi 10 token aşağıda yer alıyor.

1. Decentraland

Bugünün ilk on metaverse tokeni arasında ilk sırada Decentraland yer alıyor. Oyun her şeye ev sahipliği yapıyor: çevrimiçi etkinlikler, NFT galerileri ve hatta öteki oyunlar. Örneğin, Zed Run ve Battle Racers resmi olarak PC ve mobil cihazlarda ve ayrıca Decentraland metaverse içinde oynanabilir.

En önemli özelliklerinden biri canlı kontakt kurulabilmesi. Kelimenin tam anlamıyla bilgisayarınızın içinde tam bir meta veri kaynağı var. Bu hafta Decentraland platformunda yaklaşık 2.5 milyon dolara sanal gayrimenkul satın alındığının açıklanması topluluk tarafınca ilgiyle karşılandı.

2. Axie Infinity

Axie Infinity camia tarafından en çok bilinen blockchain oyunlarından biri. Gerçekten de, oyunun kripto dünyası üstündeki etkisi çok fazla. Geliştirici ekip Sky Mavis, Yield Guild Games ile beraber kripto oyunlarını popüler hale getirdi ve NFT’lerin ancak pahalı JPEG’ler veya kod parçaları olmadığını kanıtladı.

Oyun, 2021 yılının ilk yarısında kelimenin tam anlamıyla oyna-kazan devrimini yarattı. Oynanış açısından, Pokémon şeklinde sanal bir evcil hayvan RPG’sine haiz. Bununla birlikte, geliştiriciler oyuna üreme, arazi mülkiyeti gibi birçok başka mekaniği tanıttı ve yakın gelecekte çiftçiliği tanıtma sözü verdi.

3. Sandbox

İlk üç kripto topluluğu tarafından iyi biliniyor.. Sandbox ve Decentraland, bütün meraklıların kriptonun bir gün ulaşacağına inanılmış olduğu metaverse örnekleri içinde yer ediniyor.

Sandbox size araziye ve NFT’ler şeklinde tüm oyun içi öğelere haiz olma imkanı veriyor.

Ayrıca Sandbox, meta veri deposunda mini oyunlar kurmak için yerleşik bir oyun oluşturucu yer ediniyor. Ayrıca, insanoğlu oynarsa SAND veya LAND tokenleri kazanabiliyor.

Sandbox halihazırda Snoop Dogg, Deadmau5, The Walking Dead, Avenged Sevenfold, Atari, Samsung ve LG ile ortaklık kurdu. Alfa sürüm lansmanın ise 29 Kasım tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

4. Gala Games

Gala Games, metaverse patlaması gerçekleşmeden önce medyada yüksek rotasyondaydı ve konumunu korudu. Gala Games, oyun oynamaya vurgu meydana getiren harika bir blockchain projeleri sunuyor. Gala ek olarak token değerine göre son aylarda önemli oranda kâr topladı. Geliştiriciler, her oyunda oyunculara geleneksel oyunların sadeliğini sağlayacak hemen hemen görünmez bir kripto ekonomisi yaratmayı hedefliyor.

5. Enjin

Enjin, kripto metaverse’lerin öncülerinden denilebilir. Geliştiriciler, projeyi Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i piyasaya sürdüğü bir zamanda kurduklarını iddia ediyor.

Enjin konsepti, oyununuzu entegre edebileceğiniz evrensel bir ağ olarak yer alıyor. Bir oyunda bir tür deposu toplayabileceğinizi ve diğerinde hemen farklı amaçlar için kullanabiliyorsunuz. Çünkü ikisi de bütün NFT’leri ve diğer değiştirilebilir tokenleri depolayan bir Enjin cüzdanına bağlı.

6. UFO Gaming

UFO Gaming, bir dış feza çoklu evreni olacak. Blockchain oyunu olan Super Galactic’i tanıttılar. Diğer yandan, token ortalama 1.500 dolarlık bir piyasa değeri bildirdiği için altıncı sırada yer alıyor.

7. Illuvium

Illuvium açık dünya macera RPG’si olmayı bekleniyor. Başarılı bir token satışı ve üstel büyüme ile bu yıl piyasaya Yazım esnasında token fiyatı, Nisan ayında 50 dolar olan başlangıç ​​fiyatından 1.700 dolar eşiğini geçti.

Oyun blockchaindeki en iyi Pokémon benzeri oyunlardan biri olmayı vaat ediyor. Ayrıca geliştiriciler, oyun Ethereum blockchain üzerine kurulmuş olmasına karşın gaz ücretlerinden kurtulacağını söylüyor.

8. Yield Guild Games

Yield Guild Games, blockchain oyunlarının merak edilenlerinden biri halini aldı. Filipinler’de her şey pandemi esnasında başladı. O vakit, yerel halk Pokémon benzeri bir oyunda ülke çapındaki ortalama maaştan daha çok kazanabildi.

Gabby Dizon, Beryl Li ve üçüncü anonim kurucu ortak için Yield Guild Games’i yaratma ve minik bir ödeme karşılığında kiralık oyun karakterleri yaratmasındaki amaç buydu. Axie Infinity pahalı bir hale gelince insanoğlu kendi karakterlerini elde etmek ve kendi başlarına kazanmaya adım atmak için NFT’leri kiralıyorlardı.

Şirket, Axies ile durmadı. Şimdi portföyleri, The Sandbox, Illuvium, F1 Delta Time, Star Atlas, Zed Run, Splinterlands, Ember Sword, Thetan Arena, vb. Benzer biçimde blockchain oyunlarını da yer ediniyor.

9. My Neighbor Alice

My Neighbor Alice büyük bir hızla gelişti. Bu yaz başarılı geçen token satışının arkasından ALICe en başarılı 100 token arasına girmeyi başardı. Bunun hemen arkasından geliştiriciler, Eylül ayında sahipleri için kapalı bir beta sürümünü tanıttı. Oyunun çıkış tarihi ise 2022 yılının bahar ayında olması bekleniyor.

Oyun olarak, My Neighbor Alice, Nintendo’dan Animal Crossing ile birçok benzerlik gösteriyor. İlk bakışta, bir çiftçilik oyununa benzetilebilir ancak, bu bir toplumsal simülasyon video oyunu olarak yer alacak. Gerçek oyun bir toplumsal simülatör iken, ekin yetiştirmek veya diğer herhangi bir çiftçilik mekaniği ek olacak. Geliştiriciler oyunu bütün detaylarıyla tanıttı oyunda diğer insanlarla etkileşim kurmanın birçok yolu olacak.

10. Star Atlas

Star Atlas, blockchain üstünde geliştirilen strateji oyunu. Geliştiriciler, merkezi olmayan bir oyna-kazan çerçevesiyle keşif, savaşlar, mini oyunlar, kaynak madenciliği, istasyon modüler yapısı ve diğer mekaniklerle Unreal Engine üstüne kurulu büyük dünya vaad ediyor.

Axie Infinity AXS sanal arazisi 2,3 milyon USD satıldı!

google adsense

Adsense Başvurusu Sürekli Red Veriyor ? Adsense Red Sebep ve Çözümler..