içinde

Polkadot ağı DeFi protokolü Acala Atağa Uğradı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Polkadot ağının DeFi protokolü Acala, güvenlik ihlali yaşadı ve operasyonlarını durdurdu.

Teknolojinin avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor. Bilgisayar ya da programlarının gerisindeki yazılımların kolay amaç olabilmesi buna örnek olarak gösterilebilir. Kripto kesiminde de işler pek farklı değil ve firmaların her daim inançlı olması gerekiyor. Saldırganlar da tarafını açıklardan faydalanabilecekleri bir yere çeviriyorlar. Hackerların gayesinde olan yeni proje ise Acala oldu.

Acala, Güvenlik İhlali Yaşadı

DeFi protokolü Acala, bir güvenlik ihlali yaşadı ve bu da AUSD stablecoin’inin sabitlenmesine neden oldu. Proje takımı şu anda sorunu araştırmak ve ziyanı azaltmak için çalışıyor. Hücumun iBTC/AUSD havuzundaki bir kusurdan kaynaklandığı tez ediliyor.

Güvenlik açığı, saldırganın ek 1,2 Acala Doları (AUSD) milyar token çıkarmasına müsaade verdi. Saldırganın cüzdanında, şu an itibariyle 785.938 AUSD tokeni bulunduğu belirtiliyor.

Saldırı nedeniyle, AUSD stablecoin sabitini kaybetti ve tüm vakitlerin en düşük düzeyi 0,5713’e indi. Stablecoin pahasının yaklaşık yüzde 44’ünü geri almayı başarmış olsa da, Terra gibisi bir felakete dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda tartışmalar sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BlueBenx, Akın Sonrası Para Çekme Süreçlerini Durdurdu Webilginç Kripto Para Haber

Metaverse Genç Oyuncuların İlgi Odağı Oldu Webilginç Kripto Para Haber