içinde

Polygon Tabanlı Dragoma’dan Rug Pull Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

GameFi ve SocialFi ögelerini bir ortaya getiren Polygon tabanlı Web3 uygulaması Dragoma, kullanıcılarının varlıklarını çaldı.

Kripto’nun merkeziyetsiz yapısı, inanç konusunda dalın etkilendiği değerli faktörlerden biri. Bu merkeziyetsizlik de birçok güvenlik tedbirini beraberinde getiriyor elbette. Lakin makûs niyetli şahısların büsbütün bu sistemde yer alan bir uygulama geliştirmesiyle işler farklı bir boyut kazanıyor. Bunun en son örneklerinden birisi de Dragoma; GameFi ve SocialFi öğelerini birleştiren Polygon tabanlı Web3 ömür şekli spor uygulaması kullanıcılarının varlıklarını çaldı.

Polygon Tabanlı Dragoma Dolandırıcıları Kayıp

Kripto odaklı güvenlik şirketi PeckShield’e nazaran, GameFi ve SocialFi öğelerini birleştiren Polygon tabanlı Web3 uygulaması Dragoma, kullanıcılarının varlıklarını çalarak kayıplara karıştı.

DMA token’i, 8 Ağustos’ta tüm vakitlerinin en yüksek düzeyi 1,81 dolara ulaştı. Yükselişin akabinde kısa bir mühlet sonra yatırımcıların tüm varlıklarına el konuldu. Rug pull olarak isimlendirilen bu dolandırıcılık sonrası DMA token’i yüzde 99.99 düşüş yaşayarak sıfır düzeyine geldi. Yaşanan olayda ne kadar varlığın çalındığı şimdi belirli değil.

Rug Pull Nedir?

Türkçeye çevrildiğinde “halı çekme” üzere bir manaya sahip olan rug pull, aslında bir dolandırıcılık çeşidi. Halı çekme ismi, halıların satın alındıktan sonra kıymet kazanmasından geliyor. Kripto dalındaki karşılığı ise rug pull olarak biliniyor. Rug pull dolandırıcılığı; makûs niyetli kripto para geliştiricilerinin projelerinin kıymetini yükselttikten sonra, alım satım süreçlerine son verip elde ettikleri parayla kaçması biçiminde yapılıyor. Bu teknikle merkeziyetsiz proje likiditesiz bırakılıyor ve proje grubu yatırımcılara ilişkin fonlarla ortadan kayboluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polygon Kurucusu Ayı Piyasasını Fırsat Olarak Kıymetlendiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Büyük Hareketlilik: Bu Altcoin Borsalardan Süratle Çekiliyor! Webilginç Kripto