içinde

Polygon’daki DApp Sayısı Yüzde 400 Arttı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon‘daki DApp’lerin sayısı, 2022 yılının başından bu yana yüzde 400’lük bir artış gösterdi.

İnsanların farklı hizmetlere inançlı bir halde ulaşmasını sağlayan DApp’lerin sayısında artış yaşanıyor. Blockchain projeleri kendilerine belli platformlarda yer buluyor. Bu platformlardan Polygon, 2022 yılında güzel bir ivme yakalayarak DApp sayısında artış gördü.

Polygon DApp Sayısı 40 Bine Yaklaştı

Polygon takımı, bir blog yazısı aracılığıyla platformunda yer alan DApp’lerin sayısını paylaştı. Bu sayının hem test ağında hem de ana ağda başlatılan birikmiş uygulama sayısını temsil ettiği belirtildi. Polygon CEO’su Ryan Wyatt ise Twitter’da, büyümeden şad kaldığını belirten “Polygon’da epey düzgün bir yıl geçiriyoruz” gönderisi paylaştı.

https://twitter.com/Fwiz/status/1557528774391959552

Polygon tarafından yapılan açıklamada, DApp projelerinin yüzde 74’ünün Polygon’a entegre olduğu ve yüzde 26’sının hem Ethereum hem Polygon’da bulunduğu yer aldı. 2022 yılı başlangıcıyla birlikte geride bıraktığımız 8 aylık süreç içerisinde DApp’lerin sayısı yüzde 400 artarak 37 bini geçti.

Bugüne kadar ağda işlenen yaklaşık 1,6 milyar süreçle, 142 milyondan fazla kullanıcı adresi ve 5 milyar dolarlık varlık garanti altına alındı.

Polygon’un EVM uyumlu Proof-of-stake (PoS) blockchain’inde, NFT marketplace OpenSea, Metaverse platformları Decentraland, Sandbox ve Animoca Brands üzere önde gelen proje ve markalara konut sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mark Cuban, Voyager Eserleri Hakkında Dava Edildi Webilginç Kripto Para Haber

“Sosyal Yarar için Hackathon” Aktifliği Başlıyor Webilginç Kripto Para Haber