içinde

Popüler Metaverse THE SANDBOX’un Bu Kadar Etkilenme SEBEBİ NELER..

sandbox
sandbox

Kripto para piyasasındaki gözde metaverse coin’lerden bir tanesi olan SAND, piyasadaki olumsuz hissiyattan en çok etkilenenlerden bir tanesi oldu. Bu teknik veriler bunun nedenini açıklıyor.

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Fed Başkanı Jerome Powell’ın FED’in Jackson Hole konferansında yaptığı sert açıklamaların etkisinden kurtulamayan SAND, çift haneli kayıplar kaydetti. Bu, konuşmanın gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra düşüş başladı. Metaverse coin, yalnızca 24 saat içinde 1,04 dolardan 0,9 dolara geriledi.

THE SANDBOX Neler oluyor?


CoinMarketCap verilerine göre, gözde metaverse coin bu yazının yazıldığı sırada 0,9661 dolar civarında işlem görüyor. Ağdaki alım satım aktivitesinde önemli bir düşüş yaşandı. SAND için satın alım hacmi son 24 saatte %48 oranında azaldı.

Günlük grafikteki performansa bakıldığında, endişe verici bir token dağıtımı oranının olduğu görülüyor. Metaverse coin, yatırımcıların SAND token’larını ciddi bir şekilde satmasıyla değer kaybetti. Göreceli Güç Endeksi (RSI) orta hattın üzerindeki konumunu koruyamadı ve 29 işaretinde kaldı.

Ayrıca SAND için Para Akışı Endeksi (MFI) 15 işaretinde, aşırı satım bölgesinin derinliklerinde bulunuyor. CMF ise orta çizgisinin altındaki noktasını 0,23’te işaretleyerek güçlü bir satış avantajı gösterdi.

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde 28,360 adet yatırımcı tasfiye yaşadı. Toplam tasfiye değeri 78,80 milyon dolara ulaştı. Böylece, bu süre içinde SAND piyasasından 126,597 dolar çekilmiş oldu.

THE SANDBOX Düşüşün nedeni ne?


Metaverse coin’in fiyatı son yedi günde %7 düşerken, Sandbox ekosistemi aynı dönemde büyüme kaydetti.

Oyun dünyasına 6,210 yeni kullanıcının katılmasıyla, The Sandbox’taki kullanıcı endeksi %230 oranında artış yaşadı. Aynı dönemde The Sandbox içerisinde 3,830 adet işlem gerçekleştirilmiştir. Bu da, son yedi gün içinde ağda gerçekleşen işlemlerde %163’lük bir büyümeyi temsil eder.

Ayrıca, 7 günlük bir süre boyunca işlem hacmi 37,66 milyon dolar oldu. DappRadar’a göre bu, ağdaki ticaret hacminde %283’lük bir büyüme anlamına geliyordu. Dapp’in akıllı sözleşmelerindeki varlıkların toplam değerine gelince, son yedi günde %90’ın üzerinde büyüme kaydedildi. Böylece bu değer, 101,58 milyon dolar olarak belirlendi.

Sandbox, SAND token’ı tarafından desteklense de, metaverse coin’in performansındaki dengesizlikler, ekosistemde kaydedilen büyüme ve pazarın genel gerilemesinden kaynaklanmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

DOGECOİN FİYATI YÜKSELECEK Mİ ? DOGE ANALİZ

BİTCOİN Alımı İçin 16,000 Dolar Beklenebilir..Ünlü Analist Açıkladı !