içinde

Putin Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Maddeyi Onayladı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para düzenlemeleri konusunda en kararsız ülkelerden birisi olan Rusya, bu kez de dijital varlıklarla ödemelerin yasaklanması ile gündeme geldi. Ülkede bir süredir konuşulan kripto para yasasında henüz kesin hatlar belli değilken gelen bu karar merak uyandırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dijital varlıklarla ödemeleri yasaklayan yasayı onayladı.

Putin İmzaladı: Rusya’da Dijital Varlıklarla Ödemeler Yasaklandı

Kripto para düzenlemeleri küresel olarak düzenleyicilerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Henüz ortaklaşa bir karara varamayan düzenleyiciler bu nedenle bir düzenleyici arbitrajının yaşanmasından endişeli. Bu noktada ilk günden beridir kripto varlıklara karşı tavrı belli olan ülkeler bulunurken, Hindistan ve Rusya gibi bu konuda oldukça çelişkili açıklamalar yapan ülkeler de buluyor. Rusya ise son olarak Başkan Putin‘in yasayı imzalaması ile birlikte Türkiye örneğinde olduğu gibi dijital varlıklarla yapılan ödemelere yasak getirdi.

Bununla birlikte Rusya Devlet Başkanı Putin’in imzaladığı bu yasa sadece kripto para birimleri ile ödemeler yasaklanmıyor. Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte kripto benzeri diğer dijital ödeme araçları da yasaklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Ankr, En Büyük Yükseltmesi olan Ankr Network 2.0’ı Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Charles Hoskinson’dan Blockchain ile ilgili Kıymetlendirme Webilginç Kripto Para Haber