içinde

Revolut’a Kıbrıs’tan Kripto Hizmeti Onayı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Avrupa dijital bankası Revolut‘a, Kıbrıs Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (CYSEC) tarafından Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) genelinde kripto hizmetleri sunmasına müsaade veren yetki verildi.

Kripto para borsaları, aldıkları düzenleyici onayıyla sık sık gündeme geliyor. Bugün, Binance ve Gate.io farklı ülkelerde faaliyetlerini genişletmek için onay aldığını gördük. Artık de Revolut’a Kıbrıs’ta kripto hizmetleri sunması için onay verildi.

Revolut, 17 Milyon Müşteriye Kıbrıs’tan Hizmet Sağlayacak

Kıbrıs’tan onay alan 33 milyar dolar pahasındaki Revolut’un, CYSEC’den kripto varlık servis sağlayıcısı (CASP) almaya hak kazanan birinci kuruluş olduğu belirtildi.

Revolut elde ettiği yetkiyle AEA‘daki (Avrupa Ekonomik Alanı) 17 milyon müşterisine Kıbrıs’taki yeni bir kripto merkezinden hizmet sağlayacak. Revolut, ada ülkesi seçmesinin nedeninin Crypto.com, eToro ve Bitpanda üzere şirtketleri de çeken düzenlemelere bağlı olduğunu söyledi.

Revolut ayrıyeten Birleşik Krallık müşterilerine Birleşik Krallık merkezli kuruluşundan hizmet vermeye devam edeceğini de doğruladı. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile olan kayıt başvurusu hala çözülmemiş durumda ve firma FCA’nın Süreksiz Kayıt Rejimi (TRR ) aracılığıyla orada kripto hizmetleri sunabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

GameFi Şirketi Murasaki 1.5 Milyon Euroluk Fon Topladı Webilginç Kripto Para Haber

Do Kwon, Terra için Müfettişlerin Kendisine Ulaşmadığını Söyledi Webilginç Kripto Para Haber