içinde

Ripple, Brezilya’da Kripto Likidite Hizmeti Verecek Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ripple, birinci etapta Brezilya ve Meksika arasında para transfer süreçlerine müsaade vereceği kripto likidite hizmeti için Travelex ile birlikte çalışacak.

Ripple geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile isteğe bağlı kripto likidite (ODL) hizmeti vereceğini duyurmuştu. Ripple ülkeler ortasındaki para transferini hızlandırmayı hedeflediği bu projede Travelex Bank ile bir arada çalışacak ve transferler XRP ile gerçekleşecek.

Ripple CEO’su Brezilya’nın Gaye Seçilmesini Değerlendirdi

Ripple, Brezilya’da Travelex Bank ile ortaklaşa kripto isteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini başlattığını duyurdu.

İş birliği hakkında açıklama yapan Travelex, Latin Amerika’da ODL’yi kullanan birinci banka olduğunu, bankanın tıpkı vakitte Brezilya Merkez Bankası tarafından döviz cinsinden faaliyet gösteren birinci kayıtlı ve onaylanan banka olduğunu söyledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Brezilya’yı, Latin Amerika marketi için bir anahtar olarak görüyorum. Bu yüzden Ripple dikkatini buraya çevirdi. Ülkenin fintech ve kripto para transfer hizmetlerine sıcak bakıyor olması kilit rol oynadı”

Travelex Bank COO’su João Manuel Campanelli verdiği bir demeçte şöyle dedi:

“Travelex’in şimdilik Brezilya ve Meksika ortasındaki ödemeler için ODL kullanacak. Şirketin bu hizmeti Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’ya yaymak için de çalışacak”

Banco Rendimento, Remessa Online, Frente Corretora, Banco Topazio ve B&T Câmbio üzere başka Brezilyalı şirketler, 2019’da Brezilya’da bir ofis açan Ripple, hudut ötesi bir ödeme sistemi olan RippleNet’i zati kullandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mercado Libre, Mercado Coin’i Piyasaya Sürdü Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin Düşüyor! Bitcoin Kaç Dolar? 19 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber