içinde

Ripple’dan Çok Konuşulacak Argümanlar: SEC XRP’nin Yok Olmasından Sorumlu!

Ripple, SEC’in şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul değer olarak yasa dışı bir biçimde sattığı istikametindeki argümanını yorumluyor. Ünlü Blokchain şirketi, Ripple davası ile ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto piyasalarında “hasara yol açtığını” belirtiyor.

Ripple: SEC, Ripple davası ile piyasada gereksiz problemler oluşturdu

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Bu gelişmenin akabinde XRP’ye olan dayanağını sonlandıran 33’ten fazla şirket ve platform oldu. Ripple bu mevzuyu son raporunda ele alıyor ve şunları söylüyor:

SEC’in argümanları borsalar, piyasa yapıcıları ve trader’lar ortasında gereksiz tasalara neden oldu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kimi piyasa iştirakçilerinin bu biçimde reaksiyon vermesi hayal kırıklığı ve yıkıcı. Ripple, XRP’ye karşı bir çeşit kısıtlayıcı hareket ilan eden 33 piyasa katılımcısını belirledi. Bununla birlikte birden fazla şirket, Coinbase de dahil olmak üzere, sırf ticaret hizmetlerini askıya almak değil, faaliyetin duraklatıldığını belirtti.

Ripple: SEC “XRP pahasının yok edilmesinden” sorumlu!

Ripple, SEC davasının XRP’nin toplam hacminin %12’sinin etkilendiğini vurguluyor. Ayrıyeten şirket, SEC’in “XRP bedelinin yok edilmesinden” sorumlu olduğunu söylüyor. Ripple raporda şu tabirlere yer veriyor:

Ripple (XRP), Amerika Birleşik Devletleri’nde her vakit tehlikeli bir düzenleme netliği eksikliği olduğunu söyledi. Piyasa iştirakçilerinin, kripto yenilikçiliğini ve gelişimini destekleyen net kurallar yoktur. SEC dosyalamasından sonra, kripto piyasaları kimi artçı şoklar yaşadı ve hacimler üzerinde olumsuz bir tesir yaşandı. Ripple, geçen çeyrekte günde yaklaşık 200 milyon dolarlık XRP hacminin etkilendiğini iddia ediyor… ABD düzenleyici aksiyonu tahribata neden oldu. Ayrıyeten ABD piyasa iştirakçilerinin, kripto para piyasasından çekilmesine neden oldu. Bu süreçte, XRP hacimlerinin %90’ına yakın bir kısmı bozulmadan kaldı ve birçok piyasa iştirakçisi ABD dışındaki XRP ile ilgili işlerle ilerledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Usta Analist: Radarımda! Bu Altcoin’ler 100x Yapacak

Elon Musk Bu Bitcoin ve Altcoin Platformunu Gaye Aldı: Berbat!