içinde

Ripple’ın Hukuk Danışmanı, SEC’i Maksat Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) amaç aldı.

SEC ve LBRY ortasındaki davaya değinen Alderoty, SEC’in Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) “çocuk masasına” (iş arkadaşları ve işveren tarafından faaliyetlerden ve misyonlardan düşürülme manasında kullanılan bir deyim) düşürmeye devam ettiğini söyledi. Alderoty’e nazaran düzenleyici, erişiminin dışında kalan yerlere de saldırarak “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımıyla agresif bir siyaset izliyor. Bu da CFTC’nin yetkilerinin kısıtlanmasına neden oluyor.

SEC ve LBRY ortasındaki davanın bir duruşmasına katılan avukat John Deaton, SEC’in savının “korkutucu” olduğunu lisana getirdi. Deaton’a nazaran SEC, kimi bireylerin harcama yapmak için LBC token’larını aldığını argüman etse de yarar argümanını kesin bir lisanla reddetti. Düzenleyiciye nazaran rastgele bir token, küçük bir kar beklentisi olsa bile menkul değer olarak sınıflandırılabilir.

“Bunu bir dakika düşünmenizi istiyorum zira bu çok tehlikeli. Bu, her türlü varlık sınıfını gasp edebilecek bir şey”

Deaton, SEC Lideri Gary Gensler’in Bitcoin’i bir “emtia” olarak nitelendirmesine rağmen, bahsedilen bu tarifin Bitcoin için dahi geçerli olabileceğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tether’in USDT Basmayı Sürdürüyor, Pekala Bu, Kripto Kesimi İçin Ne Manaya Geliyor? Webilginç Kripto Para Haber

Solana Geliştiricileri, 6 Milyon Dolara Mal Olan Akının Slope Cüzdanı ile İlişkili Olduğunu Düşünüyor Webilginç Kripto Para Haber