Roborock S7+
içinde

Roborock S7+ robot süpürge İnceleme

Birden fazla zemin tipi için en iyi hibrit robot temizleyici
ARTILARI
Vakumlar ve paspaslar
Otomatik boş taban
Güçlü emiş gücü
Nadiren takılır
Çoklu paspas ovma seviyeleri
Çok seviyeli haritaları, programları, sanal sınırları ve bölge temizliğini destek sunar
Çok aşamalı HEPA hava filtrasyonu
EKSİLERİ
Masraflı
Sadece su ile paspaslar
Halıları süpürürken yüksek sesle

Roborock S7+ robot süpürge ÖZELLİKLERİ

Boyutlar 13.9’a 13.9’a 3,8 inç
Pil Ömrü (Test Edildi) 115 dakika
Paspas/Vakum Hibrit Evet
zamanlama Evet
Sanal Duvarlar Evet
Uzaktan kumanda Numara
Telefon Kontrolü Evet
Roborock S7+, 949,98 $ fiyatıyla kontrol ettiğimiz en pahalı zemin temizleme robotlarından biridir, sadece aynı zamanda hem paspaslayabilen hem de süpürebilen tek modellerden biridir. Katlarınızı aynı anda Diğer hibrit temizleyiciler paspas yaparken halıdan tamamen kaçınırken, S7+ halı algıladığında paspas bezini otomatik olarak kaldırarak her iki görevi de daha bereketli bir biçimde tamamlamasını sağlar. Aynı zamanda kendi kendini boşaltan bir çöp kutusuna, iyi pil ömrüne, etkisinde bırakan engellerden kaçınmaya ve kuvvetli vakumlu emiş gücüne haizdir. S7+, sert zeminlerinizi dezenfekte etmez (ancak suyla çalışır, temizleme solüsyonuyla değil), ancak tekrar de parlayana kadar onları ovalar. Bu nedenle, en iyi ikisi bir arada zemin temizleme robotunu arıyorsanız, Roborock S7+ test ettiğimiz en iyisidir ve Editörün Seçimi ödülümüzün sahibidir.

Roborock S7 Fiyatlandırması ve Yapılandırmaları


Roborock S7, kendi kendini boşaltan bir tabanla yada onsuz çalışır, sadece test ettiğimiz 949,98 dolarlık Roborock S7+ paketi, Roborock S7’yi ve otomatik boşaltma istasyonunu bir araya getiriyor. Her iki ürünü de ayrı ayrı satın alabilirsiniz. S7 kendi başına 649,99 dolara mal oluyor ve standart bir baz istasyonuyla geliyor. Otomatik boşalan dock 299,99 dolara mal oluyor. İster paketi, talep eder her bir bileşeni ayrı olarak satın alın, maliyet aynıdır.
Ancak, S7+ paketi yalnızca otomatik boşaltma istasyonuyla (standart baz istasyonu değil) birlikte geldiğinden, her iki bağlantı istasyonuna haiz olmak için bunları ayrı olarak satın almak isteyebilirsiniz. Bunları ayrı olarak satın almanın tek dezavantajı, standart baz istasyonundan otomatik boşaltma istasyonuna geçiş yaparken robottaki bir hava giriş kapağını çıkarmanız gerekmesidir. Zor değil, sadece ondan sonra ayrıntılı olarak anlatacağım kurulum sürecine bir adım daha ekliyor.
Akıllıca Uyum Sağlar
S7, sert zemin ve halı üstünde iyi çalışır, ancak her ikisine de sahip evler için en iyisidir. Dört vakum gücü seviyesiyle (Sessiz, Dengeli (varsayılan ayar), Turbo ve Maks) etkisinde bırakan 2.500 Pa emiş gücüyle, evcil hayvanlara ve halılara sahip evler için mükemmel bir seçenektir.
Robotun ayırt edici özelliği, halıyı ıslatmadan aynı anda süpürüp paspaslayabilmesidir. Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI şeklinde diğer hibrit modeller paspas yaparken halıyı algılayıp otomatik olarak önleyebilirken, S7 bir adım daha ileri gidiyor. Robot halıyı algıladığında paspas plakasını 0,2 inç kaldırıyor ve süpürmeye devam ediyor. Bu sayede tek geçişte sert zeminlerinizi paspaslayabilir ve düşük ila orta tüylü halılarınızı süpürebilir. Bu bilhassa test ettiğimiz tek robot elektrikli süpürge.
S7, 13,9 inç çapında ve 3,8 inç yüksekliğinde duruyor, bu da onu test ettiğimiz daha büyük zemin temizleme robotlarından biri yapıyor. Yükseltilmiş bir haritalama sensörü, yüksekliğine katkıda bulunur. Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ , benzer bir sensöre ve benzer bir yüksekliğe haizdir. Düşük profilli mobilyaların altından geçebilen daha kısa bir robot süpürgesi arıyorsanız , sadece 2,85 inç uzunlukta olan Eufy RoboVac G30’u öneriyoruz.
Bu robot fiziksel bir uzaktan kumanda ile gelmiyor. Üstteki üç düğmeyi kullanarak, telefonunuzla Android ve iOS için Roborock uygulaması vasıtasıyla ve sesinizle Alexa, Google Asistan veya Siri Kısayolları vesilesiyle test edebilirsiniz.
Spot Temizleme/Çocuk Kilidi ve Dock düğmeleri, sırayla sol ve sağda S7’nin Temizleme/Güç düğmesinin yanında bulunur. S7’yi temizlemeye göndermek için orta düğmeye basın ve robotu açmak yada kapatmak için matbu tutun. Nokta temizliğini başlatmak için sol düğmeye basın ve çocuk kilidini (bütün düğmeleri kilitler) açıp kapatmak için basılı tutun. Robotu manuel olarak yuvasına geri göndermek için sağdaki düğmeye basın. Temiz/güç düğmesi, robot %20’den fazla pile sahip olduğunda beyaz renkte yanar, %20’den azca pile sahip olduğunda kırmızı renkte yanar, robot şarj olurken veya başlatılırken yavaşça beyaz renkte yanıp söner ve bir hata olduğunda hızla kırmızı renkte yanıp söner.
Düğmelerin üstünde, robot süpürürken beyaz, süpürürken ve paspaslarken mavi, bir uyarı olduğunda turuncu ve yerleştirme yada şarj olurken yeşil renkte yanan hilal gibi bir konum gösterge ışığı bulunur.
Robotun üstündeki bir kapak, çöp kutusunu, bir sistem sıfırlama düğmesini ve bir Wi-Fi gösterge ışığını gizler. Çöp kutusunun arasında minik, yıkanabilir bir hava filtresi bulunur.
Robotun arka kenarında 10,1 onsluk bir su deposu var. Kutuda, çıkarılabilir, yıkanabilir bir beze sahip bir paspas plakası ataşmanı bulunur. S7’nin süpürüp paspaslamasını istediğinizde, tankı suyla doldurun, bezi ıslatın, paspas plakasına takın, peşinden paspas plakasını yerine oturduğunu duyana kadar su deposunun alt kısmı süresince kaydırın. Başarılı olduğunda, robot “paspas monte edilmiş” diyecektir. Paspaslama bittiğinde, paspas plakasını çıkarmanız ve temizleme bezini çamaşır makinesine atmanız yeterlidir, böylece bir dahaki sefere hazır olur.

Altta ana fırça, kenar süpürme için bir yan fırça, merdivenlerden düşmesini engelleyen altı uçurum sensörü ve yukarıda bahsedilen halı sensörü vardır. Robot halıyı algıladığında, vakum emiş gücünü otomatikman artırır; bu, Shark IQ Robot Self-Empty XL R101AE’de bulunmayan kullanışlı bir özelliktir .
Otomatik boşaltma istasyonu, önceden takılmış bir tane 3 litrelik tek kullanımlık toz torbası ve kutuda yalnızca bir tane fazladan ile birlikte gelir. Roborock, her torbanın sekiz toz tuttuğunu söylüyor, ancak bu iddia, elektrikli süpürgeyi ne sıklıkta kullandığınıza ve evinizin ne kadar temizlik gerektirdiğine bağlı olarak değişecek. Roborock, iki yedek çanta seti 9.99 dolara, beşi 16.99 dolara yada on tanesi 26.99 dolara satıyor.
15,1 x 12,4 x 18,0 (HWD) inç ebatlarında olan otomatik boş yuva, S7’nin standart baz istasyonundan (3,9 x 5,1 x 5,9 inç) oldukca daha büyüktür. Daha büyük olan rıhtım, Roborock’a nazaran, 0,3 mikron kadar küçük parçacıkların %99,99’unu ele geçiren, solda yıkanabilir bir HEPA hava filtresine haiz iki odacıklı bir tasarıma haizdir . Tek kullanımlık toz torbası sağdadır. Robot temizlikten sonrasında yanaştığında, otomatik boşaltma işlevi otomatikman adım atar. HEPA haznesinin üstündeki çıkıştan temiz havayı dışarı atarken robotun kutusundaki tüm kalıntıları toz torbasına emdiği için yaklaşık 30 saniye süresince (eski bir ayakta duran elektrikli süpürgenin hacmiyle ilgili) fazlaca gürültülü olur.

S7 ve Otomatik Boş Dock’u Ayarlama
S7’nin kurulumu kolaydır, sadece otomatik boşaltma tabanını kullanırsanız ek montaj gerektirir.
Otomatik boş taban iki parça halinde gelir ve bunları takmak için beş vidayı sıkmanız icap eder. Neyse ki, ünitenin altında bir tornavida muntazam bir şekilde saklanırken, sıkılması ihtiyaç duyulan vidalar aslına bakarsan takılı ve bir tornavida simgesiyle işaretlenmiştir. Bu kurulum, tamamen monte edilmiş olarak gelen Deebot N8 Pro+ otomatik boşaltma tabanından biraz daha çok çalışma gerektirir, ancak hepimiz bunu yapabilmelidir.
Ardından, otomatik boşaltma tabanını ek olarak satın alırsanız, üniteyle birlikte gelen çöp kutusunu çıkarmanız ve arkasından hava giriş kapağını açmanız gerekir. Bu adım, kutunun içeriğinin otomatik boşaltma tabanına emilebilmesi için gereklidir. Bu kısım için bıçağın ucunu kullandım ve bu işi oldukca kolaylaştırdı. Sadece plastik hava giriş kapağını sakladığınızdan inanın, böylece standart baz istasyonunu kullanmak istiyorsanız robota geri koyabilirsiniz. Ardından otomatik boşalan çöp kutusunu yine üniteye yerleştirin (standart tabanla kullandığınız standart çöp kutusunu değil).
Bundan sonrasında, taban için bir yer bulun, prize takın, robotun üzerindeki güç düğmesine basın ve şarj etmek için manuel olarak tabana yerleştirin. İster standart ister otomatik olarak boş taban kullanın, Roborock onu her iki taraftaki nesnelerden minimum 1,6 fit ve herhangi bir yerden 4,9 fit uzağa kurmanızı önerir.
Robotun şarj olmasını beklerken Roborock uygulamasını indirebilir, hesap oluşturabilir ve robotu telefonunuza bağlayabilirsiniz. S6 MaxV’yi incelediğimden beri zaten bir uygulamaya ve bir hesaba sahiptim ve S7+’ı tamamlayıcı uygulamasına bağlamak yalnızca birkaç dakika sürdü.

Roborock uygulamasını açtığınızda hangi modeli kurmak istediğinizi soruyor. S7+’ı seçin, Wi-Fi hüviyet bilgilerinizi girin ve İleri’ye basın. Uygulama, Wi-Fi gösterge ışığını görebilmeniz için robotun kapağını açmanızı ve peşinden “Wi-Fi Sıfırlanıyor” söylediğini duyana kadar Spot Temizleme ve Dock düğmelerini (güç düğmesinin yanında bulunan) üç saniye basılı tutmanızı talep eder. ” Eşleştirme modundayken, Wi-Fi gösterge ışığı yavaşça mavi renkte yanıp söner. Yanıp sönen ışığı gördüğünüzde İleri’ye basın.
Oradan, Cihaz Wi-Fi’sine Bağlan’a basın, peşinden telefonunuzun Wi-Fi ayarları menüsüne gidin, “roborock-vakum” ile başlamış olan ağa dokunun, bağlanmasını bekleyin ve peşinden Roborock uygulamasına dönün. Robot Wi-Fi’nize bağlanmayı bitirdiğinde, kurulumu tamamlamak için Şimdi Kullan’a dokunmanız yeterlidir. Test esnasında uygulama, bu aşamada yalnızca birkaç dakika devam eden bir ürün yazılımı güncellemesi yüklememi istedi.
Vakumlama ve Paspaslama Performansı
S7+ süratli ve verimli çalışır. Evinizde akıllıca gezinir, önce bir odanın kenarlarından basar, sonra ortayı kaplamak için düz çizgiler yapar, ucuz robot elektrikli süpürgeler şeklinde duvardan duvara rastgele pinpon yapmak yerine .

Yaklaşık 1.000 fit karelik ana seviyemi bir saatte süpürebilir. İlk çalıştırmasını tamamladıktan, iskelesine başarıyla geri döndükten ve çöp kutusunu boşalttıktan sonrasında, robot hala %58 pil ömrüne sahipti. Aynı anda süpürürken ve paspaslarken, birazcık daha yavaş hareket eder ve aynı miktarda alanı bitirmesi 90 dakikadan fazla devam eder.
Vakum gücü seviyesi Dengeli olarak ayarlandığında pilin bitmesi 115 dakika sürdü. Bu, testlerimizde benzer modlarda sırasıyla 96 ve 97 dakikaya kadar temizlenen Deebot Ozmo N8 Pro+ ve Shark IQ Robot XL’den aldığımızdan daha iyi bir sonuç.
Robotun emiş gücünü artırmanın pili daha hızlı tüketeceğini ve bunun tersini unutmayın. Roborock, 5.200mAh pilin, muhtemelen Sessiz modda 180 dakikaya kadar emek verme süresi sunduğunu iddia ediyor.

Testte robotun pil seviyesi %20’nin dibine düştüğünde, sorunsuz bir şekilde üssüne geri döndü ve şarj olana kadar başka bir temizlik çalışmasına başlamama izin vermedi. Bir koşuyu tamamlamadan pili biterse, tabanına geri basar ve şarj olur, ardından kaldığı yerden temizliğe sürer.
S7’nin navigasyon ve engellerden kaçınma kabiliyetlerinden oldukca etkilendim. Beş tam kontrol çalışmasında asla takılmadı. Birkaç defa, çatırdayan alan kilimleri, uzun perdeler ve dağınık kablolar da dahil olmak suretiyle daha küçük robotları raylarında durduran engelleri aşarak ilerlediğini gözlemledim.
Ancak, bilhassa halıyı süpürürken kontrol ettiğim en sessiz robot süpürgesi değil. Sert zemini Dengeli modda süpürürken, NIOSH Sound Level Meter uygulamasından alınan değerlere nazaran, N8 Pro+’nın (55db) ses düzeyini aşarak ortalama 58 db ses çıkarır. Halı üstünde, hacmini yaklaşık 69 db olarak ölçtüm ve CDC’nin insanların tipik olarak sinir bozucu (70 db) bulduğu eşiğe yaklaştım. Benim benzer biçimde gürültüye duyarlıysanız, evde olmadığınız zamanlarda her vakit temizlemeyi planlayabilirsiniz.
Roborock, paspas yaparken S7’nin “sonik vibrasyon teknolojisi” kullandığını söylüyor. Robot, bu görev için üç fırçalama seviyesi sunar: hafifçe, orta yada yoğun. Hafif veya orta dereceli modlarla uğraşmayın; yoğun, bugüne kadarki en iyi sonuçları sunar. Tek şikayetim, robotun bir temizleme solüsyonu değil, yalnızca suyla temizleyebilmesidir. Roborock, bilhassa “su tankını aşındırabilecek” temizlik sıvılarından ve dezenfektanlardan kaçınmayı söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

iRobot Roomba s9+

iRobot Roomba s9+ ROBOT SÜPÜRGE İnceleme

Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro +

Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro + Robot Süpürge İnceleme